בשווי מאות מיליוני ₪: מאות חממות סמים הושמדו בשלושה ימי מבצע בנגב

בשווי שוק מוערך במאות מיליוני שקלים: 160 חממות סמים ובתוכן כ-126,350 שתילי קנאביס, הושמדו בשלושה ימי מבצע אכיפה של לוחמי מג"ב מהחטיבה לביטחון הפנים בשטחי האש בנגב • עוד 9 חממות ובתוכן כ-11,200 שתילים הושמדו במערב הנגב בפעילות זרוע ישובים של מג"ב בדרום.

סך הכל הושמדו 169 חממות סמים שהכילו כ-137,550 שתילי קנאביס מתוכן 160 חממות במסגרת מבצע רחב היקף בן שלושה ימים של החטיבה לבט"פ ועוד 9 חממות בפעילות מג"ב דרום.

את המבצע בשטחי האש בנגב, שנמשך כשלושה ימים והסתיים אמש, הובילו לוחמי זרוע דרום של החטיבה לביטחון הפנים של מג"ב יחד עם אנשי מילואים של צה"ל ופקחי הסיירת הירוקה.

בימים שלפני המבצע ביצעו הכוחות סריקות אוויריות של שטחי האש במסגרתן אותרו החממות ונבנתה תכנית פעולה מבצעית להשמדתן.

בפעילות נוספת במערב הנגב כוחות מג"ב דרום יחד עם מתנדבי מג"ב ופקחי רט"ג פעלו להשמדתן של 9 חממות סמים ובתוכן 11,200 שתילי קנאביס.

הכוחות הצליחו להגיע במהלך המבצע ל- 169 חממות סמים שגודלו בשטחי האש ובשטחי הישובים תוך ניסיון להסוות אותן ולהקשות על מציאתן.

בחממות אף נמצאה כמות גדולה של ציוד השקייה, דישון ומים החשוד כגנוב מהחקלאים באזור.

בחממות אותרו כ- 137,550 שתילי קנאביס, רובם בשלבי גידול מתקדמים וחלקם אף לפני הקציר. מדובר בכמות גדולה מאוד שיכלה להניב מאות טונות של סם בשווי של מאות מיליוני שקלים.

כלל החממות הושמדו וממצאים נדגמו לחקירה.

מדובר בפעילות שהיא חלק ממבצע רחב היקף למיגור הפשיעה החמורה בנגב לרבות פשיעת האמל"ח והסמים.

במהלך המבצע בתוך שטחי האש, אף איתרו הלוחמים חשוד עם רכב שטח וגלאי מתכות שככל הנראה נכנס לשטחי האש במטרה לגנוב עתיקות. החשוד הועבר לרשות העתיקות להמשך חקירה.

במשמר הגבול מוסיפים: "זוהי פגיעה קשה בעבריינים שעלולים היו לשלשל לכיסם סכומי כסף גדולים להמשך מימון הפעילות הפלילית שלהם. במשמר הגבול ובמחוז הדרום פועלים לפגיעה כלכלית בעבריינים לצד הפעילות ההתקפית במישור הפלילי במטרה לחזק את המשילות ואת הבטחון לאזרחים".

צפו בתיעודים:

תמונות וסרטון מהפעילות, קרדיט צילום: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: