למדו מהשמאל: מתיישבים הקימו מאהל מחאה במחאה על רדיפת ההתיישבות

שבוע לאחר צו ההרחקה המנהלי מיהודה ושומרון שקיבל נריה זארוג, עלו אתמול (שלישי) משפחתו של זארוג יחד עם משפחותיהם של מורחקים מנהליים נוספים לירושלים, ופתחו מאהל מחאה מול משכן הכנסת. "רדיפת המתיישבים נמשכת וממשלת הימין עוצמת את עיניה"

מחאת הצווים המנהליים: שבוע לאחר צו ההרחקה המנהלי מיהודה ושומרון שהוצא כנגד פעיל ההתיישבות נריה זארוג, עלו אמש (שלישי) זארוג ומשפחתו יחד עם משפחותיהם של מורחקים מנהליים נוספים לירושלים ופתחו מאהל מחאה בגן סאקר מול משכן הכנסת.

המאהל מגיע על רקע שורת צווים מנהליים שהוצאו לאחרונה כנגד תושבים בשומרון.
אמש בשעות הערב הגיע למקום מנכ"ל ארגון חוננו שמואל (זנגי) מידד, שביקש לחזק את משפחות המורחקים.
לדברי הפעילים שהורחקו, "מאז הקמת ממשלת הימין לא חל כל שינוי לטובה בכמות צווי ההרחקה המנהליים וצווי המעצר המנהלי רק שברו שיאים חדשים".

איילת השחר הכהן, אמו של צדוק הכהן שנעצר במעצר מנהלי וכיום שוהה במעצר בית מנהלי שהוטל עליו מיד עם שחרורו מהכלא, סיפרה על הסבל אותו חווים העצורים המנהליים ומשפחותיהם ומתחה ביקורת חריפה על ממשלת הימין שלדבריה "עוצמת עין מהעוולות שמתרחשות תחת כהונתה".

"העוול שמתרחש כאן זועק לשמים", אמרה הכהן. "הבן שלי, רק בן 17, הושלך למעצר מנהלי לחודשיים תמימים בלי משפט ובלי ראיות. פשוט בוקר אחד הגיעו וחטפו אותו. אחרי חודשיים שלמים של סבל הוא השתחרר, ומיד קיבל צו מנהלי נוסף שכולא אותו בבית בלי יכולת לצאת לשום מקום. זוהי מציאות מטורפת שכאילו מתרחשת ביקום מקביל, אבל בפועל היא מתרחשת ממש כאן, ועוד תחת כהונתה של ממשלת הימין".

הכהן הוסיפה ותקפה: "בחרנו בחברי הכנסת הללו כדי שישימו סוף לרדיפת המתיישבים שמתרחשת כאן במשך שנים, והנה הכל נמשך כסדרו. זכויותיהם של נערים יהודים מופרות ברגל גסה, ותושבים חפים מפשע שכל חטאם הוא כיפה, פאות ופעילות מסורה למען ארץ ישראל ועם ישראל מוצאים את עצמם תחת הגבלות דרקוניות. אנחנו לא נאפשר למצב הזה להימשך", הוסיפה הכהן.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: