שבוע לאחר הלינץ' בבורקה: 'ממשלת הימין' הרסה בתים באחת הגבעות בבנימין

כשבוע לאחר תקיפת רועי הצאן של עוז ציון בידי פורעים ערבים מהכפר בורקה, ואירוע הירי ממנו נהרג מתפרע בן 19 מהכפר – הבוקר (שני) החל מסע הרס בנקודות התיישבות חדשות.

כוחות גדולים נכנסו לישוב כוכב השחר, בליווי כלי הריסה, והחלו בהריסת בתים בגבעת "אעירה שחר", הסמוכה לישוב. בגבעה מתגוררות 6 משפחות ועוד מספר רווקים.

בשבוע שעבר ביום רביעי, הגיעו פקחי המנהל האזרחי ותלו על אחד מהבתים בעוז ציון צו הריסה. הכוחות היו גם בגבעת "אעירה שחר" הסמוכה לישוב כוכב השחר ותלו שם כ15 צוי הריסה. תושב אעירה שחר מסר שזהו מבצע חלוקת הצווים הגדול ביותר שהתבצע במקום בשנים האחרונות.

הערב (ראשון) תושבי עוז ציון קראו לאנשים להגיע כבר במהלך הלילה למקום, לחזק את המשפחות ולמחות נגד ההרס המתוכנן למחר בבוקר. במקביל, פועלים בגבעות על מנת להפעיל לחץ פוליטי ולבטל את מסע ההרס המתוכנן.

"לא יתכן ששבוע אחרי התקפה נוראית שעברנו כאן, במהלכה נפצע יחיאל אינדור בצורה קשה ונאלץ להגן על עצמו – צה"ל יתן פרס לטרור ויבוא להחריב בתי יהודים בהתיישבות." מסרו בעוז ציון.

"זאת ממש נקמה. אין הסבר אחר. בשבת שעברה דובר צה"ל בחר לאמץ את גרסאת הערבים לאירוע, שהתבררה בבית המשפט כשקרית – ועכשיו מתוכנן הרס. זה עוול שלא יסלח".

קרדיט צילומים: אריאל אטינגר.

מדובר בפינוי הראשון הנערך באעירה שחר מאז הקמת ממשלת הימין לפני כשבעה חודשים, ואחד הגדולים שנערכו בתקופה האחרונה.

על פי ההסכמים הקואלציונים, פינוי מבנים בהתיישבות היהודית יעשה תחת סמכותו ובאישורו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ', למעט מקרים חריגים כגון צורך בטחוני דחוף, או בניה חדשה – שהם תחת סמכותו של שר הביטחון יואב גלנט.

באעירה שחר תקפו את ההרס: "ממשלת הימין ממשיכה את מסורת גנץ ולפיד, לפגוע בהתיישבות היהודית ולהרוס בתים. הדברים חמורים הרבה יותר כשכל זה מגיע שבוע אחרי עלילות דם כנגד מתיישבים גיבורים שהגנו על עצמם. אחרי שנחשפו השקרים של דובר צה"ל שאימץ במהלך השבת את הגירסא השיקרית של הערבים לגבי אירועי בורקה, עכשיו מגיע תור הנקמה."

לטענת התושבים "אחרי שמתברר מרגע לרגע בבתי המשפט איך תיק הרצח שמנסים לתפור למתיישבים פשוט מתפורר, החליטו לפנות לנקמה דרך הרס ההתיישבות. בפינוי עכשיו מתבצע הרס של בתי משפחות עם ילדים, בתים שקיימים בגבעה מעל לחצי שנה, שהם תחת אחריותו של השר בצלאל סמוטריץ' ועליו לאשר את ההריסה שלהם. מזעזע שסמוטריץ' בוחר להילחם בהתיישבות." תקפו באעירה שחר.

רב היישוב כוכב השחר, הרב אוהד קרקובר מתייחס לפינוי: "בוקר קשה מאוד לעם ישראל. הרסו פה בתים של כמה משפחות, ולמה? יש פה אדמות טרשים ריקות שאנשים חלוצים באו ובמסירות גדולה ובאהבה ובעדינות ובאצילות יישבו את ארץ ישראל. למה הורסים את זה? בשביל שיבואו פה ערבים? צריך להתקומם ולמחות על העוול הסתמי של הרס לשם הרס. עם ישראל חזק, אנחנו נתגבר ונבנה. אנחנו מכים שורשים, חבל על כל ההריסות האלה אבל עם ישראל ינצח." אמר הרב קרקובר.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: