"תפסיקו לרדוף אותנו": שוטרים פינו באכזריות מתיישבים במחאה בירושלים | צפו

הערב (א'), מאות מתיישבים הגיעו להפגין בכניסה לירושלים, לאחר שדווח שיחיאל אינדור, הפצוע מאירוע הלינץ' בבורקה, נלקח מהבית חולים לתא מעצר בזמן שהוא מאושפז במצב קשה.

לאחר מספר נסיונות לחסום את ציר גשר המיתרים, משטרת ישראל הגיעו עם כוחות מתוגברים והחלו לתקוף באכזריות את המוחים, כעשרה מוחים נעצרו.

אברהם סנדק, אביו של אהוביה ז"ל שנהרג במרדף משטרתי, השתתף הערב במפגן התמיכה ביחיאל אינדור שנעצר היום על ידי שוטרי ימ"ר ש"י עם שחרורו מבית החולים.

"ימ"ר ש"י, כל כך כואב לראות שלא חזרתם בתשובה. הרדיפה שלכם היא חד כיוונית, רואים את הפציעה בראש שלו, הוא היה בסכנת חיים", תקף סנדק.

בהפגנת התמיכה יחד עם מאות מוחים זעק סנדק: "בן אדם הגן על עצמו ומיד רודפים אחריו שני שוטרים בתוך טיפול נמרץ – אותה רדיפה שהרגה את אוהביה עדיין נמצאת ועוד לא תוקנה כי כשמטייחים נשארים עם אותה לקות ולא מתקנים".

לסיום קרא אברהם סנדק: "אנחנו מצפים מהמערכת ללמוד מהטעויות ולהשתנות, לא רוצים שיווצר פה עוד אהוביה סנדק".

חבר מועצת העיר ירושלים יוני יוסף
מעצר אישה שעמדה בסמוך למחאה
שוטר תועד נותן אגרוף למפגין
שוטר ובלש תוקפים באלימות מפגין צעיר
דריסת מפגין במחאה

בתוך כך, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר עודכן כי העצור יחיאל אינדור הועבר לבית חולים של שירות בתי הסוהר. השר בן גביר: "הוצאתו של אינדור מבית חולים הייתה תמוהה, וחשוב ששב"ס ישמור על מצבו הבריאותי ולא יאפשר ללחץ של גורם כלשהו לפגוע בבריאות העצור".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: