"כולם שכבו על הרצפה מדממים": עדות רועה הצאן שהותקף סמוך לכפר בורקה

רועה הצאן שהותקף ביום שישי האחרון בין גבעת עוז ציון לכפר בורקה שבבנימין סיפר הערב (שני) לינון מגל בפטריוטים (ערוץ 14) על האירוע כפי שהוא חווה אותו, במה שהיא למעשה העדות הראשונה שנשמעת מהצד היהודי בסיפור.

"ישבתי במרעה ופתאום מגיעים תשעה או עשרה ערבים עם אלות מאיימים ואומרים לי 'חכה חכה עוד שנייה אנחנו מגיעים אליך'. אחרי רבע שעה בזמן שאני רואה שמתחילים להתאסף אנשים באזור שמתחתיי פתאום הגיעו במסה אחת שלושים ארבעים אנשים ומתחילים להקיף אותי מכל הכיוונים ולזרוק עליי אבנים".

"התקשרתי לחבר'ה פה באזור מעוז ציון. הם הגיעו די מהר, והתחילו להעיף אותם", הוא מספר על השלב השני של אירוע ומתאר כיצד ניסו המתיישבים להרחיק את הפורעים הערבים. כשהגיעה השקיעה חשבו הבחורים במקום שהאירוע נגמר, אך לפתע הגיעו עוד ועוד רכבים פלסטיניים לאזור.

"היינו בטוחים שהם באים לאסוף אותם. בשלב הזה הם היו בערך 100, אולי יותר אולי פחות, בין 80 ל-120 איש ואז התחילה התקפה מטורפת. הם עושים 'שלוש ארבע ו..' ומתקדמים, 'שלוש ארבע ו..' ומתקדמים".

"בשלב מסוים זה הגיע לרמה מספרית מטורפת. הם מתחילים להבין את השיטה והם גורפים אותנו ועושים 'שלוש ארבע ו..' עד המוות מה שנקרא. רצים עם אלות ארוכות, חלק מעץ חלק מברזל. בשלב הזה כבר היינו בטווח אפס וחלק אפילו התחילו לשכב על הרצפה. אני התחלתי למשל לגרור אחד מאיתנו שנפל על הרצפה וכולו היה מלא בדם", הוא מספר בשטף בלתי פוסק.
"היינו פצועים ברמות שונות. יש אנשים שחטפו ברגל והרגל שלהם התנפחה אחרי כמה ימים והם עכשיו מתחילים קצת ללכת. יש אנשים שחטפו במותניים ויש אנשים שחטפו קצת בידיים. ואז הוא יורה", הוא מגיע לתקרית המרכזית בה נהרג המחבל, "נותן כמה כדורים ומצליח להרחיק אותם כשהם בטווח אפס מאיתנו".

בשלב הזה, הוא מספר, הגיעו כוחות צה"ל וכשהם הגיעו לדבריו גם הם חטפו אבנים לפני שהצליחו להרגיע את הפורעים הערבים. כשינון מגל שואל אותו אם ראה את יחיאל, היורה, באותו שלב הוא מספר שלמרות הקושי זיהה אותו תוך כדי שהוא מותקף בזווית העין: "אני רואה אותו מדמם, כל הפנים שלו היו דם".

הראיון המלא לינון מגל:

צילום אילוסטרציה: איתמר כרמון – חדשות כל העולם
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: