בג"צ הפך את ההחלטה: אלישע ירד החשוד בפרשת בורקה לא ישוחרר למעצר בית

בפתח הדיון אמר עו"ד אביחי חג'בי מארגון חוננו "מקווים שבית המשפט ההעליון יראה באותה עין כמו בימ"ש המחוזי ואיתנו את חומר הראיות הדל שיש בתיק, אם יש בכלל חומר, מקווים שבימ"ש העליון ישים סוף לסאגה הזאת היום".

באופן חריג מאד בדיוני מעצר, השופטת קיבלה את בקשת השב"כ ועורכי דינו של ירד הוצאו מהאולם, והתקיים דיון במעמד צד אחד – נציגי הפרקליטות, השב"כ והשופטת. במשך כעשרים דקות.

העליון קיבל את הערר של הפרקליטות – אלישע ירד יישאר במעצר עד לדיון הבא בעניינו בשעה 13:00 בבית משפט השלום.

מתוך החלטת בימ"ש העליון: "לאחר שעיינתי בחומר האמור, ומאחר שמדובר בהחלטה נקודתית וממוקדת, ובלא שאני מחווה כל דעה ביחס לשאלת המשך מעצרו של המשיב – שאלה שכאמור מי שיידרש אליה הוא בית משפט השלום לאור כל החומר שיוצג בפניו – אני מורה כי עיכוב הביצוע של החלטתו של בית המשפט המחוזי יימשך עד לדיון בבית משפט השלום, קרי
עד היום בשעה .13:00. כאמור, בית משפט השלום ידון בבקשה להמשך מעצרו של המשיב ויקבל החלטה כפי שימצא לנכון."

הפצוע קשה מהלינץ' – יחיאל אינדור עדיין מאושפז בבית החולים שערי צדק, ומתאושש מניתוח הראש שעבר, בשל כך ובשל מצבו הרפואי הדיון בבימ"ש השלום יתקייים בהעדרו.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, יצטרף בדיונים היום לצוות ההגנה בתיק. וייצג את המתיישבים יחד עם עו"ד אביחי חג'בי ועו"ד נתי רום גם הם מארגון חוננו.

עו"ד אביחי חג'בי: "היום בפני בית המשפט העליון הניחה פרקליטות המדינה חומר מודיעיני מטעם שירות הביטחון הכללי. החומר הזה לא יכול לשמש או לקשור את אלישע ירד ואת האחרים לביצוע העבירות המיוחסות להם. בית המשפט העליון גם אמר שהתיק יושב לבית המשפט השלום, תוך שבית המשפט השלום יעשה כחוכמות האם לשחרר את אלישע ירד או לא. אני בטוח שהמסמכים שהוצגו על ידי השב"כ הם מסמכי צבע שצובעים את אלישע ירד בצבעים עזים, ואין להם משמעות להליך הפלילי. אבל אני סבור שבית המשפט השלום היום יכבד את בית המשפט המחוזי ויותיר אותה באופן שאלישע ירד ישוחרר למעצר בית".

עו"ד נתי רום: "הגענו לבקשת רשות ערעור בעליון, דבר נדיר במיוחד שבדרך כלל דוחים אותו, בוודאי שמדובר בסוגיות רוחב עקרוניות. הגענו לכאן והתבקשנו לצאת מהאולם, כאשר באולם נמצאים נציגת שב"כ, הפרקליטות והמשטרה לבד עם השופטת, ואנחנו נמצאים במשך עשרים דקות בחוץ וברגע שאנחנו חוזרים לאולם אומרת השופטת שהיא רוצה לתת החלטה. אני לא מכיר לדברים האלה אח ורע, וזאת תחושה מאוד קשה. יחד עם זאת אנחנו שמחים שמצא לנכון בית המשפט לקבוע בהחלטתו שהארכת מעצר פרקטית כחצי שעה-שעה עד להגעה לבית המשפט המחוזי לא מהווה שום אינדיקציה לגבי הראיות שבתיק. אנחנו מקווים מאוד שבית המשפט השלום יהיה אמיץ מספיק לשחרר עוד היום משום שאין אפילו חשד סביר מינימלי בתיק הזה".

(צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: