מחדל המנהל האזרחי: אתר פסולת פיראטי ענק הוצת – זיהום אוויר רחב מימדים

למרות הפצרות מועצת בנימין, המינהל האזרחי לא טיפל באתר ריכוז פסולת לא חוקי שהוצת הבוקר וגורם זיהום אוויר נרחב. ראש המועצה ישראל גנץ: "את הזיהום נושמים גם תושבי ירושלים ומודיעין"

הבוקר הציתו ערבים אתר ריכוז פסולת לא חוקי גדול מאד ליד אזור התעשייה שער בנימין. המקום מול היישוב מגרון שבבנימין משמש כמוקד ידוע ומוכר לשפיכת זבל באופן לא חוקי על ידי ערבים מהסביבה בהיקף תעשייתי. מועצת בנימין פנתה והתריעה מספר רב של פעמים למינהל האזרחי והזהירה כי חוסר האכיפה שלו יוביל להצתת הר הפסולת ולזיהום אוויר שיפגע בבריאות אלפי תושבים ובסביבה.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ אומר כי המועצה התריעה עשרות פעמים בכתב ובעל פה, אך הנושא לא טופל "המינהל האזרחי מתרשל בתפקידו. מדי יום בוערים משריפות רבות בשטח ומי שנושם את הזיהום הזה אלו לא רק תושבי בנימין אלא גם תושבי ירושלים מודיעין והמרכז שבריאותם נפגעת. הם נושמים חומר מסרטן ולא יודעים שזה מגיע מכאן בגלל מחדלי המינהל האזרחי. גם על האתר הזה הגשנו תיעוד של שפיכת הפסולת על ידי עבריינים ערבים, התרענו שבלי אכיפה ובלי ענישה אפקטיבית הר הפסולת יתמלא בזבל ולבסוף יוצת, כפי שקורה פעם בתקופה. לצערנו לא נעשו צעדים כדי למנוע זאת. זו תעודת עניות למדינה, למינהל האזרחי ולכל גורמי האכיפה שמאפשרים לזיהום אוויר כזה לקרות".

עוד הוסיף גנץ כי "מאז כניסת השרה להגנת הסביבה עידית סילמן למשרדה, ישנה התקדמות משמעותית ביחס המדינה למפגעי הסביבה ונעשות כיום פעולות לתיקון הדין כך שיתן כלים לכל רשויות האכיפה לפעול באופן אפקטיבי נגד מחוללי הפגיעה בסביבה. אני קורא לממשלה להאיץ את הטיפול בתחום ולהחיל לאלתר את חוקי הגנת הסביבה ביו"ש".

בידי מועצת בנימין תעוד שמראה את רגעי הצתת הר הפסולת על ידי פורעים ערבים. המועצה דורשת לאתר את המציתים הערבים באופן מיידי ולפתוח נגדם בהליך פלילי.

צילום: מועצת בנימין.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: