בדיון בבימ"ש נחשף: אין עצורים ערבים מפציעת המתיישב בבנימין

הלילה במהלך דיון בבימ"ש נחשף כי המשטרה והשב"כ לא עצרו ולא חקרו אף פורע ערבי מאירוע פציעת המתיישבים, אחד מהם באופן קשה, באירוע השבת בבנימין. עורכי דינם מארגון חוננו "צר לנו שבמהלך השבת נעשה להם רצח אופי בעוד מדובר בחשודים שרק הגנו על עצמם ועל אחרים"

אירוע קשה בבנימין: עשרות פורעים תקפו ופצעו קשה יהודי – בכוחותיו האחרונים חיסל את אחד מהם

הלילה (מוצ"ש) התקיים דיון בבימ"ש השלום בירושלים, בעניינם של המתיישבים שנפגעו בהתפרעות הקשה בבנימין, שם הותקפו קבוצת מתיישבים בידי עשרות פורעים ערבים, באלות בזיקוקים ובסלעים מטווח אפס. במהלך הדיון נחשף כי השב"כ והמשטרה, לא חקרו ולא עצרו אף אחד מהפורעים הערבים. בשל מצבו הרפואי המורכב, הפצוע קשה לא הובא לדיון, והדיון התקיים בהעדרו.

עו"ד נתי רום שמייצג מטעם ארגון חוננו את הפצוע שנפצע בראשו עדכן על מצבו הרפואי "הפצוע נמצא בטיפול נמרץ והוא עבר ניתוח מוח דחוף. יש לו פשוט חור במצח וקשה מאוד לראות את המראות האלה, ולראות אדם כזה חשוד ברצח. אנחנו יוצאים עכשיו מדיון בבית המשפט השלום שבו התברר שמתוך מאות פורעים שזרקו אבנים, ירו זיקוקים באופן ישיר לעבר יהודים וביצעו לינץ ופצעו את חלקם – אין אפילו לא עצור אחד או נחקר אחד.

ימ"ר ש"י והחטיבה היהודית בשב"כ פשוט לא מצאו את הזמן לחקור את האמת ולמצוא את הפורעים האלה, והיהודים שנמצאים כאן, אחד מהם נמצא בטיפול נמרץ אחרי ניתוח מוח, שברור שהוא הגן על עצמו וירה רק כברירת מחדל, נמצא כאן בחשד לרצח. אנחנו בטוחים שבימים הקרובים הם ישוחררו. צר לנו שבמהלך השבת נעשה להם רצח אופי בעוד מדובר בחשודים שרק הגנו על עצמם ועל אחרים, ואנחנו מקווים שהתופעה הזאת תסתיים בהקדם",הוסיף עו"ד רום.

עו"ד אביחי חג'בי שמייצג גם הוא מטעם ארגון חוננו את המתיישב הנוסף אמר בתום הדיון כי מדובר בחקירה נגועה. לדברו: "לאחר הדיון אנחנו מבינים שהחקירה הזאת נגועה מתחילתה באכיפה בררנית. הצגנו בפני בית המשפט סרטון שבא ברקע על שיר של שוהדא. ימ"ר ש"י מתחילת הדרך ייחסו עבירות של רצח כשהם יודעים שאין פה רצח. הם מבינים והם הודו היום בחקירה שמספר מתיישבים הותקפו באמצעות אלות, אבנים, כינון ישיר של זיקוקים, ועדיין ייחסו למתיישבים עבירה של רצח. אני בטוח שבימים הקרובים הלקוח שלי והלקוח השני ישוחררו ללא תנאי".

בתום הדיון האריך בימ"ש את מעצרם של השניים עד ליום רביעי. הם חשודים בגרימה למותו של אחד הפורעים הערבים.

נזכיר כי במהלך השבת עשרות פורעים ערבים תקפו רועי צאן בבנימין, אחד נפגע באופן קשה ומספר נוספים נפגעו קל. הפצוע קשה פונה לבי החולים שערי צדק שם נותח בראשו במהלך השבת. האירוע החל כשרועה צאן יהודי שיצא משכונת ׳עוז ציון׳ רעה את העדר בשטח שבין ׳עוז ציון׳ לבין בורקא בסמוך לשכונה. מספר ערבים התקרבו אליו ואיימו עליו. בשלב זה הזעיק רועה הצאן שחס בסכנה מספר תושבים נוספים שהגיעו לשהות לידו כדי למנוע הידרדרות, אז החלו עשרות פורעים ערבים חמושים באלות, זיקוקים וסלעים לתקוף את המתיישבים בצורה קשה ומסכנת חיים.

המתיישבים הזעיקו את כוחות הביטחון וכוחות אזרחיים לסייע להם. הפורעים ירו לעבר המתיישבים זיקוקים בכינון ישיר וסלעים מטווח אפס. בשלב זה ספג אחד המתיישבים סלע בראשו מטווח אפס ונפצע באורח קשה. בכוחותיו האחרונים הצליח המתיישב להגן על עצמו באמצעות שימוש בנשקו האישי אותו מחזיק ברישיון, ע"פ הדיווחים מהירי מצא את מותו אחד הפורעים.

(צילום: זושא לוסטיג – חדשות כל העולם).

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: