אירוע קשה בבנימין: עשרות פורעים תקפו ופצעו קשה יהודי – בכוחותיו האחרונים חיסל את אחד מהם

עשרות פורעים ערבים תקפו רועי צאן בבנימין, אחד נפגע באופן קשה ומספר נוספים נפגעו קל. הפצוע קשה פונה לבית החולים שערי צדק שם נותח בראשו במהלך השבת והוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ. בכוחתיו האחרונים הצליח להגן על חייו באמצעות נשקו האישי, שוטרים נמצאים ליד מיטתו בבית החולים "קורא לשב״כ ולמשטרה לאתר עוד הערב את הפורעים הערבים, ולהביאם מאחורי סורג ובריח. זה היה ניסיון רצח של קבוצת יהודים, לינץ' של ממש".

אירוע קשה בבנימין בכניסת שבת: עשרות פורעים מהכפר בורקא תקפו באמצעות אבנים, אלות וזיקוקים באופן קשה – קבוצת רועי צאן ומספר מתיישבים שהגיעו לסייע להם, אחד המתיישבים נפצע קשה, הובהל לבית החולים שם נותח בראשו במהלך השבת. בשעה זו הוא מתאושש מהניתוח במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים שערי צדק כשהוא סובל מדימום מוחי ושברים בגולגולת. ליד מיטתו נמצאיל שוטרים מימ״ר ש״י.

האירוע החל כשרועה צאן יהודי שיצא משכונת ׳עוז ציון׳ רעה את העדר בשטח שבין ׳עוז ציון׳ לבין בורקא בסמוך לשכונה. מספר ערבים התקרבו אליו ואיימו עליו. בשלב זה הזעיק רועה הצאן שחס בסכנה מספר תושבים נוספים שהגיעו לשהות לידו כדי למנוע הידרדרות, אז החלו עשרות פורעים ערבים חמושים באלות, זיקוקים וסלעים לתקוף את המתיישבים בצורה קשה ומסכנת חיים. המתיישבים הזעיקו את כוחות הביטחון וכוחות אזרחיים לסייע להם.

הפורעים ירו לעבר המתיישבים זיקוקים בכינון ישיר וסלעים מטווח אפס. בשלב זה ספג אחד המתיישבים סלע בראשו מטווח אפס ונפצע באורח קשה. בכוחותיו האחרונים הצליח המתיישב להגן על עצמו באמצעות שימוש בנשקו האישי אותו מחזיק ברישיון.

הפצוע פונה מהמקום על ידי חבריו שחברו לאמבולנס. הפצוע פונה לבית החולים ׳שערי צדק׳ במצב קשה, שם הוא נותח במהלך הלילה, כעת הוא מאושפז כאמור במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים. על פי דיווחים בתקשורת, כתוצאה מירי ההגנה העצמית שביצע המתיישב נפגע אחד הפורעים ונהרג. לאורך כל שהותו בבית החולים נמצאים שוטרים מימ"ר ש"י ליד מיטתו. במהלך ליל שבת עצרה המשטרה תושב יהודי נוסף שהיה באירוע וסייע בפינוי הפצוע לבית החולים.

עו״ד נתי רום מארגון חוננו הוזעק במהלך השבת לסייע לפצוע בבית החולים ומסר בצאת השבת כי "מדובר בנס, מרשי הוא נפגע פיגוע קשה. בנס ובתושייה הוא וחבריו נמצאים כעת בחיים. בבית החולים פגשתי אזרח צעיר פצוע באופן קשה לאחר מתקפת טרור קשה שבצעו בו ובחבריו מאות פורעים ערבים. אני קורא לשב״כ ולמשטרה לאתר עוד הערב את הפורעים הערבים, ולהביאם מאחורי סורג ובריח. זה היה ניסיון רצח של קבוצת יהודים, לינץ' של ממש. מרשי פעל כחוק, וכפי שמתחייב מכל נושא נשק ברישיון – להגן על חייו וחיי אזרחים נוספים".

הפגיעה מהסלע בראש הפצוע.

מדובר צה"ל נמסר ממצאי התחקיר הראשוני: "אמש (ו'), התקבל דיווח פלסטיני על עימות אלים בין אזרחים ישראלים לפלסטינים מחוץ וסמוך לכפר בורקא שבחטיבת בנימין. בעקבות הדיווח הגיעו כוחות הביטחון למקום.

מתחקור ראשוני עולה כי על פי דיווחים פלסטיניים ועדויות בשטח, העימות החל בהגעת אזרחים ישראלים לרעות צאן סמוך לכפר בורקא, ופלסטינים שהגיעו מהכפר על מנת להרחיקם. במקום החל עימות מילולי שהמשיך ליידוי אבנים של שני הצדדים, ירי זיקוקים מצד הפלסטינים, אזרחים ישראלים ירו לעבר הפלסטינים. במהלך העימות נהרג פלסטיני, נפצעו ארבעה פלסטינים נוספים ורכב פלסטיני נמצא שרוף. מספר אזרחים ישראלים נפצעו מזריקות האבנים.

כוחות הביטחון הגיעו למקום מיד עם קבלת הדיווח, אך לאחר הירי.

בעקבות האירוע הוחלט על הכרזת שטח צבאי סגור במרחב החיכוך והצבת כוחות הביטחון בהתאם להערכת המצב.

משטרת ישראל חוקרת את נסיבות האירוע, בשיתוף עם שב"כ."

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: