תיעוד דרמטי מתל אביב: המחבל נמלט סמוך למסעדה – ומחוסל ע"י הפקח

פיגוע ירי בתל אביב: לפני זמן קצר הבחינו פקחי עיריית תל אביב בצעיר, אשר עורר את חשדם ברחוב מנטיפיורי וביקשו לבדוק אותו. בשלב זה פתח החשוד בירי לעבר הפקח, אשר נפגע באורח אנוש ופונה למרכז הרפואי איכילוב. פקח העירייה נוסף הגיב בנחישות והצליח לחסל את המחבל.

תיעור רגע חיסול המחבל.

כוחות גדולים של המשטרה נמצאים במקום ומטפלים בזירה.

המחבל אשר ביצע את הפיגוע בתל אביב הוא כאמל אבו בכר, בן 22, פלסטיני תושב רומאנה, אשר התנהל כמבוקש במ.פ ג'נין בחצי שנה האחרונה, מזוהה ג׳יהאד איסלאמי.

במשטרה בודקים אם המחבל התכוון להגיע להפגנה בקפלן ולבצע שם את הפיגוע.

הפיגוע בת"א: נקבע מותו של הסייר חן אמיר בן 42 – הותיר אחריו אישה ושלוש בנות.

המחבל כאמל אבו בכר בסרטון שפרסם לפני ביצוע הפיגוע בתל אביב: "התפילה והשלום למי שנשלח בחרב לעזרת החלשים. אנחנו מתגעגעים לראות את אלוהים כמו שאויבינו מתגעגעים לחיים. נשבע שנבטיח להם דם, זו תהיה שפתינו איתם ואנחנו לא נשנה את הדרך הזו".

מקורות ערביים מוסרים כי כאמל אבו בכר (המכונה אבו דג'אנה) במקור מהכפר רמאנה ומבוקש ע"י ישראל מזה כשנה וחצי. מחיפוש קצרצר, נראה כי כוחות הביטחון נכחו בבית משפחתו בכפר רמאנה בחודש מרץ האחרון.

בצוואה שנמצאה בתיקו נכתב: "אל תקימו עבורי בית אבלים ואל תתפללו על גופתי כי על שהיד לא מתפללים. כל אדם שמפרסם תמונה או פסוק דתי (המשייך אותו לארגון) – אני אהיה אויבו ביום הדין".

הג'יהאד האיסלאמי מברך על הפיגוע בתל אביב, מכנה אותו "פעולת גבורה", ומודיע כי זו בוצעה במטרה להדגיש את הזיקה בין זירות ההתנגדות ותגובה טבעית לפשעי ההרג היומיומיים בגדה.

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי הגיע לזירת האירוע בנחלת בנימין שם קיבל סקירה מסממ״ז תל אביב תנ"צ דוד פילו אודות האירוע.

בנוסף תאר הפקח העירוני שנטרל את המפגע אודות השתלשלות האירוע:

דבריו של הפקח שחיסל את המחבל. קרדיט: דוברות המשטרה.

רנ"צ יעקב שבתאי שיבח את הפעולה המהירה של צמד הפקחים ואמר: "אין ספק שהפעולה המהירה והמקצועית שלכם הצילה חיים, מרחק מטרים ספורים מאיתנו ניתן לראות את בתי הקפה הומי האדם ולהבין את גודל האסון שנמנע, זה בזכות העירנות והחתירה למגע שלכם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו: ״משבח את אנשי הסיירת לביטחון עירוני של עיריית תל אביב על ערנותם וחתירתם למגע, שבכך סיכלו פיגוע חמור בהרבה. כוחות הביטחון שלנו יגיעו חשבון עם כל מבקשי נפשנו.״

שר הביטחון יואב גלנט: "משבח את פעולתם האמיצה של אנשי הביטחון בעיריית תל אביב – בזכות עירנותם ונחישותם ניטרלו את המחבל ומנעו פיגוע חמור בהרבה. נושא תפילה להחלמתו של הפקח שנפצע בפיגוע. ‏מחזק את ידיהם של אנשי כוחות הביטחון הפועלים לשמירה על אזרחי ישראל, נמצה את הדין עם המחבלים ועם שולחיהם."

יושב-ראש הכנסת אמיר אוחנה: ״גיבורי הערב הם פקחי הסיירת לביטחון עירוני (סל"ע), שחשדו במחבל וחתרו למגע, חיסלו אותו ומנעו פיגוע כבד יותר כנגד אזרחים. הפצוע באורח אנוש הוא אחד הפקחים שהמחבל ירה לעברו. בשעה זו נחזק את ידם של הצוותים הרפואיים הנאבקים על חייו של הפקח ונתפלל יחד עם בני משפחתו לשלומו, בריאותו והחלמתו המהירה״.

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: