בג"ץ לצד רון קובי ונגד אריה דרעי: "אמירות השר בעייתיות, לא מתקבל על הדעת שייערך שימוע"

אסתר ‏חיות: הצענו ששר הפנים תמנה וועדה של עובדי מדינה, והשימוע לר"ע יידחה ל-3 באוקטובר. העותר קיבל את ההצעה, המדינה ביקשה כמה ימים לשקול את ההצעה. המדינה תגיש את עמדתה עד ה5 באוגוסט. לאחר קבלת ההודעות תתקבל החלטה. אם ההצעה תידחה, העניין בשל לפסק דין.

קובי עתר לבג"ץ לביטול השימוע הקורא להדחתו, לאחר שלא צלח להעביר את תקציב העירייה. נשיאת העליון אסתר חיות הציעה בדיון כי תמונה ועדה של עובדי מדינה במקום המועצה, שלצידה ימשיך קובי בתפקידו וזאת מבלי לזמנו לשימוע בשלב זה.נשיאת ביהמ״ש העליון חיות לרון קובי בדיון: ״גם אם תקבל ארכה של שלושה חודשים עד אחרי ממשלת מעבר, לא תוכל להעביר תקציב כי המועצה פוזרה. אולי אדוני מוכן מבחינה משפטית להסביר לנו למה לעכב את השימוע״.‏קובי בבית המשפט : "אני אומר, נגיע לשימוע. אני לא מעל החוק. אבל כשאני רואה שהיועמש קובע סייגים לממשלת מעבר, פתאום אנחנו מרגישים שאריה דרעי עושה לעצמו דין. אני לא מבין מאיפה התעוזה".

הנשיאה: "כדי לדייק, ההנחייה של היעומש מדבר על מינויים בממשלת מעבר

‏המשנה לנשיאה מלצר: "אם יש בעיה עם השר דרעי; אולי להעביר את השימוע לשר אחר. מה אדוני אומר על זה".

קובי: "זה לא רק השר. גם המנכל שלו".

מלצר: "לא השר ולא המנכל. להעביר לשר אחר. ואז אדוני יעלה בפני אותו אדם את כל הטענות. טענות לא משפטיות".

קובי: "כל הממשלה הזו היא ממשלת מעבר".

חיות: יש לך 3 טענות שונות. קודם העלאת טענה שזה לא בסמכות ממשלת מעבר, טענה אחרת זה ששר הפנים לא בסדר, גם אמרת שהמצב התקציבי יותר טוב.

עוד מהדיון של רון קובי בבג"ץ – נשיאת העליון חיות: "יש אמירות בעייתיות שנאמרו על ידי השר שאמור להכריע לגבי עתידו של קובי. אני לא רוצה לחזור על זה".

נציגת המדינה: השר דרעי ביקש מספר ימים לשקול את ההצעה.

חיות: תינתן ארכה של שבוע אם התשובה תהיה שלילית נקבל החלטה .

רון קובי בכניסה לבית המשפט.


תגובות לכתבה:

  1. Felix pelvis@gmailcom

    כבוד בית משפט העליון במעמד צד אחד כי לא היתה תגובת השר פסקו בהחלטה הגיונית וחמישה במקרא דנן ידוע שהשר דרעי הכשיל את רון קובי 3 פעמימ בהעברת התקציב ובמקרה שלפני בית המשפט דנו פיטוריי של מר קובי ידוע מראש על כן עטירתו מוצדקת לחלוטין לכבוד בית המשפט מצא דרך להגן על העותר בפסק דין סביר ומכובד

כתיבת תגובה: