הסדרת חומש: בג"צ דחה את עתירת השמאל הקיצוני על היישוב חומש

הסדרת חומש נמשכת: בג"צ דחה את עתירת השמאל הקיצוני על היישוב חומש • יוסי דגן: "סוף הצדק להופיע! כשהממשלה אומרת אמירה ברורה – זה קורה! דגל ישראל ישוב להתנופף בארבעת הישובים שנעקרו בצפון השומרון, הם ייבנו מחדש. ילדים ישובו לשחק ברחובות היישובים הפורחים"

בג"צ דחה לפני זמן קצר (ד') את עתירת ארגוני השמאל הקיצוני כנגד ההתיישבות ביישוב חומש, והורה על מחיקת העתירה. המחיקה מגיעה בעקבות ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון והודעת המדינה כי בכוונתה להסדיר את ההתיישבות היהודית ביישוב חומש.

קרדיט: ישיבת חומש.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, שגורגש בעצמו משא-נור ומוביל מאז יחד עם אנשי "חומש תחילה" וישיבת חומש את המאבק להחזרת ההתיישבות לצפון השומרון מסר: "סוף הצדק להופיע! כשהממשלה נותנת תושבות ברורות עם אמירה יהודית וציונית חד משמעית – התוצאה ברורה!. הממשלה הודיעה שהולכים להסדיר את הישיבה ולכן העתירה ההזויה של השמאל הקיצוני כנגד חומש הושלכה לפח האשפה של ההיסטוריה – העתיד הוא של חזרה ובניה מחדש של יישובי צפון השומרון.

זהו צעד מוסרי ענק מאין כמותו בדרך לתיקון ההיסטורי, בדרך להקמת ישובי צפון השומרון מחדש, 18 שנה לאחר פשע הגירוש, ואיוולת עקירת ישובי צפון השומרון, עם ישראל מתקדם היום עוד שלב משמעותי בדרך לתיקון. מדינת ישראל קיבלה החלטה ממלכתית רשמית באמצעות כנסת ישראל להסיר את אות הקין, שכונה חוק ההתנתקות, מספר החוקים של מדינת ישראל.

כעת לאחר שגם העתירה הצבועה של השמאל הקיצוני הוסרה מסדר היום ממשלת ישראל צריכה להשלים המהלך ולהחיל החוק על כלל ישובי צפון השומרון, ולהורות על בניתם מחדש של חומש, שא-נור, גנים וכדים מחדש. דגל ישראל ישוב להתנופף בארבעת הישובים שנעקרו בצפון השומרון, הם ייבנו מחדש, ילדים ישובו לשחק ברחובות היישובים הפורחים. חומש הוא תחילה, מתוך מסירות הנפש של עשרות האלפי פעילים של חומש תחילה, של רבני, תלמידי ומשפחות ישיבת חומש, עם ישראל בדרך הברורה לתקן, אפשר לתקן ואנחנו בע"ה נתקן ", דברי דגן.

מישיבת חומש נמסר: "ב"ה האמת יוצאת לאור. בדיוק היום, בטו באב כולם מבינים שחומש ישוב מן המניין. בע"ה , הישיבה בחומש תפרח, הישוב יפרח והאור ימשיך להאיר בכל צפון השומרון. הכדור עובר היום לממשלת ישראל להשלים המהלך שהבטיחה – הסדרת חומש. גם היום לא נשכח, את תלמידי הישיבה יהודה דימנטמן הי"ד ואת אנשי חומש עידודי זולדן הי"ד ושולי הר מלך הי"ד שרוצחיהם רצו לגרש אותנו מכאן – התשובה האמיתית לטרור – סיום הסדרת חומש ושאר ישובי צפון השומרון".

צילום: מועצה אזורית שומרון.

שר האוצר והשר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ׳: "זהו יום חשוב עבור חומש ויום חשוב עבור ההתיישבות. ממשלת ישראל ביטלה את חוק ההתנתקות בצפון השומרון ומסדירה את הישיבה והאחיזה היהודית בחומש. אני מבקש להודות לשר הביטחון גלנט ולמינהלת ההתיישבות על העבודה המשותפת למען חומש ולמען ההתיישבות."

השרה אורית סטרוק – 18 שנים לגירוש מחומש: "חוזרים, ובענק. גם בג"צ, שאישר אז את הגירוש והחורבן, לא עמד בפני הרצון האדיר של רוב העם, לשוב לישובים שנעקרו ולבנותם מחדש.
עוד אבנך ונבנית!"

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: