תגובות

בן 27 נעצר לאחר שהשליך 2 מטענים חבלה לעבר חנות נרגילות • תיעוד

במסגרת פעילות ממוקדת בתופעת האלימות תוך שימוש בנשק חם בחברה הערבית, צוות החוקרים של משטרת ישראל הוזנק לזירה ופעל בנמרצות כדי לאתר את העבריינים שהשליכו 2 מטעני חבלה שהתפוצצו בפתח חנות הנרגילות וגרמו לנזקים רבים ולהביאם לדין.

חוקרי משטרת ישראל שהגיעו לזירת הארוע אספו ממצאים ופתחו בחקירה מהירה תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים.
ובזמן קצר, הצליחו לאתר מספר חשודים והם נעצרו.


שמו של הנאשם מעתז גבן בן 27 מטורעאן עלה במסגרת החקירה אך הוא נעדר מביתו ובעקבות פעולות חקירה שבוצעו לאיתורו הוא התייצב בתחנת המשטרה בתאריך 21.7.19.

במהלך חקירה אינטנסיבית ומקצועית עלה כי הנאשם מעתז גבן יחד עם עוד מספר חשודים החליטו לפגוע בקורבן עימו יש לו סכסוך, באמצעות פגיעה בחנות הנרגילות של אחיו של הקורבן, הנמצאת בכפר טורעאן.

ביום שישי(12.7.19) בלילה (22:30 לערך) החבורה הצטיידה בשני מטעני חבלה מאולתרים אלות ומקלות וכשפניהם מכוסים החלו את דרכם לעבר חנות הנרגילות.

סמוך לחנות הנרגילות החנה הקורבן את רכבו, כשבנו בן ה-3 נמצא עימו ועוד לפני שהספיק לצאת מהרכב שמע פיצוץ עז ונגרמו לו סדק בשמשת הרכב ותקר (פאנצ'ר)בגלגל האחורי.

הקורבן עוד לא התאושש מההלם וכבר נשמע רעש עז נוסף ומטען אחר התפוצץ בפתח החנות והחבורה מצוידת במקלות ואלות החלה לשבור את דלתות הזכוכית של הכניסה לחנות ונכנסה לתוכה כשהם שוברים וגורמים לנזקים רבים המוערכים בעשרות אלפי שקלים.


צוות החקירה, בעבודה מורכבת מצליח לבנות פסיפס של ראיות מהם עולה כי הנאשם שהיה מסוכסך עם הקורבן קשר קשר לפגוע בו באמצעות פגיעה בחנות הנרגילה של אחיו, יחד עם עוד 4 נוספים ובמהלך הזריקה של המטען השני לעבר החנות הוא נפצע בידו כתוצאה מהפיצוץ.

אתמול פרקליטות מחוז צפון הגישה נגד הנאשם כתב אישום חמור בגין עבירות בנשק, חבלה במזיד ברכב , היזק בזדון וקשירת קשר לביצוע פשע ובקשה למעצרו עד תום ההליכים בבית משפט המחוזי בנצרת.

במשטרה ציינו: "משטרת ישראל במאבק בלתי מתפשר בפשיעה החמורה פועלת הן במישור הסמוי והן במישור הגלוי ומשקיעה את מיטב המשאבים במטרה להגיע לאותם עבריינים המעורבים בפשיעה על כל גווניה בדגש על שימוש באמצעי לחימה במסגרת הסכסוכים ולהביאם לדין, זאת לצד מאמצים כבירים לאיתור ותפיסה של אמצעי לחימה במטרה למגר את התופעה ולמנוע מסכסוך פעוט להפוך לאירוע אלימות חמור. "

מתחילת שנת 2019 ועד היום: נעצרו 901 חשודים וכנגד 117 נאשמים הוגשו כתבי אישום ובקשה למעצרם עד תום ההליכים. נתפסו מעל 300 רובים ואקדחים (120 מהם מסוג איירוסופט), מעל 700 פריטים של אמצעי לחימה הכוללים: מטענים, לבנות חבלה בקבוקי תבערה ורימונים. בנוסף נתפסו אלפי כדורים בקטרים שונים ואלפי זיקוקים שהוחזקו באופן לא חוקי.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: