פיגוע במעלה אדומים: 6 פצועים קשה ובינוני מירי סמוך לקניון – המחבל חוסל • צפו

פיגוע ירי לפני זמן קצר (ג') סמוך למרכז המסחרי בכיכר היהלום במעלה אדומים, 5 נפצעו קשה, בינוני וקל – המחבל חוסל.

במד"א מעדכנים כי סמוך לשעה 15:39 התקבלו במוקד 101 של מד"א דיווחים על מספר נפגעים מפיגוע ירי סמוך למרכז המסחרי במעלה אדומים. חובשים ופאראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום האירוע החלו בסריקות על מנת לאתר את הפצועים שחלקם הסתתרו ברחוב ובתוך החנויות במרכז המסחרי.

לאחר שאיתרו את הפצועים, העניקו צוותי הרפואה של מגן דוד אדום טיפול רפואי ופינו לבתי החולים הדסה הר הצופים ושערי צדק 6 פצועים, בהם: גבר בן 41 במצב קשה כשהוא ירוי בפלג גופו העליון, גבר בן 37 במצב בינוני עם פציעות ירי בגפיים, גבר בן 29 במצב בינוני עם פצעי ירי בגפיים, גבר בן 28 במצב בינוני ירוי בבטנו ונער בן 14 במצב בינוני ירוי בפלג גופו העליון ופצוע נוסף במצב קל. כלל הפצועים פונו בהכרה מלאה.

תיעוד רגעי הפיגוע:

המחבל התחזה לאיש ביטחון וירה מהשיחים – תיעוד רגעי חיסול המחבל במעלה אדומים.

מהפרטים עולה כי קצין משמר הגבול שלא בתפקיד, שהיה בדרכו למספרה, שמע קול ירי וצעקות של עוברי אורח, הקצין החל לסרוק את השטח לאיתור המחבל.

המחבל החל לפתוח בירי לעבר הקצין שחתר למגע וניטרל את המחבל.

מפכ״ל המשטרה רב-ניצב יעקב שבתאי ומפקד משמר הגבול, ניצב בריק יצחק הגיעו לזירת הפיגוע ושיבחו את הקצין.

המחבל 'מוהנד אלמזארעה', בן 20 מהכפר הסמוך עיזריה, שעבד עם אישורים במשך כמה שנים בנקיון המתנס בעיר – בתיק המחבל אותרו קליעים ובמשטרה בודקים כיצד הוא השיג את הנשק.

התיק של המחבל עם הכדורים.

המחבל 'מוהנד אלמזארעה'.

ממשטרת ישראל נמסר: "מבירור ראשוני של האירוע עולה כי לפני זמן קצר מחבל פתח באש לעבר ריכוז של אנשים בכיכר יהלום במעלה אדומים. כתוצאה מהירי נפצעו 4 אזרחים באורח בינוני וקל ופונו מהמקום ע"י גורמי רפואה לקבלת טיפול. המחבל נוטרל ע"י קצין מג"ב שהיה במקום שלא בתפקיד."

תמונות מהזירה, קרדיט: דוברות המשטרה.

חובש רפואת חירום במד"א דוד תורג'מן סיפר: "כשהגענו למקום ראינו 2 גברים בני 29 ו-27 בהכרה מלאה ועם פצעי ירי בגפיים כשהם בסמוך לקניון. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני שכלל עצירת דימומים וחבישות והם פונו במצב בינוני ויציב לבית החולים. במקביל קיבלנו דיווחים נוספים על עוד 2 פצועים שנמצאים בזירה סמוכה. כוחות נוספים של מד"א שהגיעו גם כן למקום העניקו להם טיפול רפואי ופינו לבית החולים גבר כבן 40 במצב קשה וגבר בן 28 במצב בינוני."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

פראמדיק מד"א אורן בריל סיפר: "נכנסו למסעדה ובה שכב הפצוע כשהוא בהכרה וסובל מפצע ירי בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו במהירות לבית החולים כשמצבו קשה. לאחר הערכה ראשונית בחדר הטראומה הוא הועבר לחדר ניתוח".

פראמדיקית מד"א מרים שרביט סיפרה:* "יחד עם כוחות הביטחון סרקנו את הזירה שהייתה מורכבת מכיוון שחלק מהפצועים ברחו והסתתרו בחנויות ובחניון המרכז המסחרי. הפצועים שהיו בהכרה מלאה סבלו מפצעי ירי בגופם. הכנסנו לניידת טיפול נמרץ את אחד מהפצועים, גבר בן 29 שסבל מפצע ירי בגפיים ופינינו אותו תוך כדי טיפול רפואי לבית החולים כשמצבו יציב. במהלך הדרך סיפר הפצוע שישב עם אשתו וביתו בת ה-5 במסעדה כשלפתע שמעו קולות ירי. החביא את אשתו והילדה בשירותים ויצא החוצה על מנת לחתור למגע עם המחבל. כשיצא מחוץ לבניין הוא נפגע מירי."

ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו״ר מועצת יש״ע מסר: ״שוב פיגוע ירי, שוב אזרחים פצועים – אסור למדינת ישראל לקבל ולהתרגל למצב הזה.
אין מדובר כאן בפיגועי ירי בודדים אלא בתשתית טרור שמכוונת לפגוע בכל אזרחי מדינת ישראל.
אנחנו שבים ודורשים ממערכת הביטחון והממשלה לשים את ביטחונם של תושבינו בראש סדר העדיפויות. התשובה המיידית הנדרשת היא לטפל ביד קשה במחבלים, להחזיר את המחסומים ולהמשיך במבצע איסוף הנשקים עד לריקון מצבורי הנשק ברשות הפלסטינית. הודות לתושייתו של קצין מג״ב שפעל מהר וחיסל את המחבל, נמנע הפעם המשך מסע הקטל שיכל להסתיים בהרוגים רבים. אנחנו מודים ומחזקים אותו ומתפללים להחלמה מהירה של כלל הפצועים. שום אויב לא יכניע אותנו, נמשיך לחיות ולהתפתח בארצנו.״

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: