במעורבות רבה של המדינה: הרשויות במולדובה יסייעו לעולים לראש השנה באומן

לקראת ראש השנה תשפ"ד, מתגייסת הקהילה היהודית במולדובה לטובת העולים לציון רבי נחמן מברסלב ● הרב פנחס זלצמן רבה של מולדובה והרב נתן בן נון יו"ר איחוד ברסלב ערכו סדרת פגישות במולדובה בכדי להסדיר את כניסתם של אלפי החסידים לפני ראש השנה

מאז פרצה המלחמה באוקראינה, הפכה מולדובה השכנה לשער כניסה מרכזי לאוקראינה. עבור חסידי ברסלב שהגבול עם מולדובה קרוב ליעדם – העיר אומן, זהו שער הכניסה החשוב ביותר. לקראת ראש השנה תשפ"ד, התגייסה הקהילה היהודית במולדובה בראשות רב המדינה הרב פנחס זלצמן, כדי לסייע לחסידות ברסלב בהיערכות המורכבת המצריכה אישורים רבים.

כדי להקל את טורח הדרך ולמנוע תקלות ועומסים, קיים הרב זלצמן מרתון פגישות ביחד עם יו"ר איחוד ברסלב הרב נתן בן נון, עם בכירים בממשל המולדובני. במהלך סדרת הפגישות נפגשו הרב זלצמן, הרב בן נון, ונציגי סוכנויות הנסיעות דרך צדיקים ונתיבים טורס, עם מנהלי רשות התעופה במולדובה, הנהלת שדה התעופה בקישינב, מפקדי משטרת הגבולות בשדה התעופה ובנקודות הגבול בין מולדובה לאוקראינה וגורמי ממשל נוספים.

יו"ר איחוד ברסלב הרב נתן בן נון הודה לרב זלצמן על ההתגייסות וציין לטובה את הרצון שהפגינו כל הגורמים במולדובה עמם נפגשו ואת נכונותם להשתדל לסייע בכל מה שאפשר. "הרשויות במולדובה הפגינו הרבה מאד רצון טוב ואנו מקווים מאד כי אכן נצליח השנה למנוע את המראות שראינו בשנה שעברה בגבולות אוקראינה ומולדובה, במיוחד ברצוני להודות לרה"ר הרב פנחס זלצמן על מסירות הנפש שלו למען חסידי ברסלב", אמר הרב בן נון.

במהלך הפגישות, סוכם בין הרב זלצמן ואיחוד ברסלב, כי הקהילה היהודית תקים יחד עם הנהלת שדה התעופה ואיחוד ברסלב נקודת מודיעין והכנסת אורחים בשדה התעופה בקישינב.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: