גלנט: ״אם חלילה תתרחש מלחמה, העורף הישראלי צפוי להתמודד עם אתגרים כמותם לא ידענו"

שר הביטחון גלנט במפקדת פיקוד העורף: ״אם חלילה תתרחש מלחמה, העורף הישראלי צפוי להתמודד עם אתגרים כמותם לא ידענו, זה מחייב אותנו להיערכות מוקדמת והכנה מיטבית״

שר הביטחון יואב גלנט, הגיע הבוקר (ב׳) לבסיס פיקוד העורף ברמלה, במסגרת התרגיל המטכ״לי ״אגרוף המחץ״.

יחד עם מנכ״ל משרד הביטחון האלוף (במיל׳) אייל זמיר, מפקד פיקוד העורף האלוף רפי מילוא וראש רשות החירום הלאומית יורם לרדו, השר גלנט קיים הערכת מצב על תרחישי הייחוס לעורף במקרה של לחימה ממושכת במספר זירות, וכינוס תרגילי של ועדת משק לשעת חירום.

שר הביטחון העביר לקציני פיקוד העורף ולראשי אגפי הביטחון במשרדי הממשלה את הדגשים לניהול חזית העורף בתרחיש הנבחן בתרגיל המטכ״לי, והדגיש את החשיבות במוכנות העורף לשעת מלחמה.

שר הביטחון יואב גלנט:צ״אם חלילה תתרחש מלחמה, העורף הישראלי צפוי להתמודד עם אתגרים כמותם לא ידענו ב-75 שנות קיומנו. זה מחייב אותנו להיערכות מוקדמת והכנה מיטבית. לתפקוד העורף על כל רבדיו, יש חשיבות רבה ותפקיד מכריע. כמו בכל זירה, גם בעורף אנו מחויבים להכנות יסודיות ולהיערכות מוקדמת, למען תפקוד מיטבי בשעת חירום״.

״עלינו להיערך לתרחישים המחמירים ביותר, בהם נאלץ להתמודד עם אתגרים רבים, ותעדוף בתחומים הנדרשים לפעילות המשק החיוני לשעת חירום. רק תפקוד מוצלח של העורף, על כלל מרכיביו, יאפשר לצה״ל ולמערכת הביטחון למלא את המשימות בחזית״.

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון.

תגובות לכתבה:

  1. דודי

    קולות המלחמה הולכים ומתעצמים, מחכים לבן דוד שיגיע🙏

כתיבת תגובה: