החרדי שאמר לא ל"האח הגדול": "הדור שלנו מספיק סובל משסע בעם"

דור חדד מפרסם: קיבלתי הצעה מפתע להשתתף בתוכנית הריאליטי "האח הגדול" אך החלטתי לסרב! אני רוצה לשתף אתכם בדרך שעברתי ולשאול אתכם מה אתם חושבים על כך?

מה היה קורה לו היו מציעים לכם להיכנס לאחת מתוכניות הריאליטי הגדולות בישראל? האח הגדול ? הישרדות או המירוץ למיליון ? האם הייתם נכנסים, או מחליטים לוותר רק בגלל רצונה של התורה הקדושה?

מהצד, קל לנו לומר שלא ניכנס, אך בן אדם שעובד שנים על פרסום ומיתוג לעסק שלו יודע היטב כמה קצרה הדרך רק מצפייה בפרק הראשון של התוכנית בה הוא משתתף, וכמה כסף ואנרגיות הוא צריך להשקיע כדי להגיע לאותה נקודת פרסום בדרכים אחרות, וזכייה בפרס הגדול – מיליון שקל?? לא בגלגול הזה !

בשנת 2023 הכל נהיה קיצורי דרך. גם הדור הצעיר לא רוצה לעבוד קשה ונמצא רוב הזמן ברשתות החברתיות ומול המסכים, הם פשוט רואים איך אותם אנונימיים שמתפרסמים דרך הריאליטי שבטלוויזיה, וכך בעצם חוסכים מעצמם את העבודה הקשה בדרך כדי להרוויח כסף, לקבל כבוד ופרסום.
אם ישאלו את רוב הנוער כיום מה ירצו לעשות כשיהו גדולים, יענו לכם: "אושיות רשת, זמרים, דוגמנים ושחקני כדורגל " כשכל מה שמשותף לזה הוא פרסום.
גם אני בצעירותי רציתי מאוד להתפרסם, נלחמתי בכל מה שהיה לי כדי להגשים את החלום, וכנגד כל הסיכויים כבר בגיל 15 צעדי על מסלולי האופנה בארץ וכיכבתי על שלטי חוצות ועיתונים, הגשמתי חלום גדול של נער שסה"כ רצה לכבוש את עולם הדוגמנות.
האמת, זה אכן היה חלום שהתגשם, עד הרגע שבו הבנתי וראיתי שעולם הזוהר הוא עולם השקר!
אנשים שרודפים אחרי כבוד וכסף ומנצלים את מעמדם כדי לקבל כל מה שחלמו ורצו לפני כן.
אני כמובן לא מכליל, חס ושלום. יש ביניהם אנשים טובים ששומרים על עצמם ונשארים בגובה העיניים, אך לא מעט מהם, במקום להיות בני אדם עם ערכים ודרך ארץ, הופכים לאנשים מתנשאים שסה"כ התמזל מזלם וזכו לחשיפה גדולה מול הקהל בבית.

* * *

השאלה הגדולה מכל, היא מה הם עושים עבור הקהל בבית?

רובם הופכים למודל לחיקוי, וכתוצאה מכך הדור החדש של 2023 נראה כך.
לעומת זאת יש עבורי שני דמויות משמעותיות בחיים שמהווים עבורי מודל לחיקוי ונקודת השראה ועוזרים לי להבין מהי דרך האמת בעולם: הראשון הוא רבה של מגדל העמק, הרב יצחק דוד גרוסמן שביום אחד אימץ 16 ילדים ועזר לעשרות אלפי נערים להשתקם , והשני הוא סא"ל עמנואל מורנו ז"ל קצין סיירת מטכ"ל שתמונתו אסורה לפרסום ושמו הולך לפניו, ערכים, ענווה ודרך ארץ.

מה בעצם בורא עולם רוצה מאיתנו?
יראת שמיים,כבוד בין אדם לחברו ורגישות לזולת – בשתי מילים – אהבת ישראל!

אספר לכם למה החלטתי לשתף אתכם בנושא הזה שצף על לבי: בשבועות האחרונים חוויתי מספר סיטואציות שבהן שנאת החינם העבירה הילוך שלא יכולתי לסבול.
באחת מהן, הייתי בדרכי לביקור חולים בבית החולים "תל השומר", ולפתע אישה מבוגרת עם רכב יוקרה מצפצפת אלי וצורחת עלי שאעבור מהר יותר את מעבר החצייה. היא לצערי ממשיכה עם הצעקות המבישות ואומרת לי מול כולם: "כל החיים אתם הורסים לנו, צבא לא עשיתם, כופים עלינו שנאה, יאללה, תטוסו לנו כבר מהמדינה". מנגד, המון נהגים צופים, המומים מתגובתה. זה היה בגלל המראה החיצוני והכיפה השחורה שעל ראשי.
החלטתי לא לענות, כי ידעתי את מעלת השתיקה בזמן ביזיון. כשנסעה, התפללתי שבורא עולם יזכה אותי ללמוד כף זכות על אנשים כאלה רחוקים שלא זכו לקבל את האחר ולאהוב אותו.
איפה שהו זה נתן בי צביטה כואבת בלב. למה היא שופטת אותי בגלל המראה החיצוני?בגלל השנאה שמציגים בתקשורת ? זה לא אומר שום דבר עלי
יותר מזה, שירתתי בצה"ל כמעט 5 שנים ואני נותן עבור המדינה כל שנה לא מעט ימי מילואים, איבדתי חברים בשירות ואפילו הצלתי חיים של כמה, יצא לי לסכן את עצמי במהלך השירות לא מעט ויותר מזה שאני סוחב פציעה לכל החיים! הרגשתי קצת מחוסר השפעה על הציבור בישראל. אם לכך הגענו, מה נשאר עוד לעשות?

כמה שאני משתדל לחזק ולעשות טוב, זה עדיין לא מספיק בשביל להגיע לרבבות הנפשות בעם ישראל, וזה צורם לי שלצערנו הרבה אנשים לא זכו להכיר את התורה היפה שלנו ואת הערכים האמיתיים שבורא עולם ציווה לנו במעמד הר סיני.

* * *

לאחר המקרה הזה חשבתי לעצמי איך אפשר לשנות את הסטיגמה הכואבת הזו, שאסור לשפוט אף אדם בגלל המראה החיצוני! באותו היום בדיוק קיבלתי טלפון מפתיע במיוחד, ממישהי שטוענת שעקבה אחריי בזמן האחרון עקב הפרסומים שלי ברשתות החברתיות. היא מזדהה מאוד עם הנקודה שלי, וחושבת שהמסר שלי חייב להגיע להמון אנשים בארץ. אותה אישה טענה שהיא מלהקת מההפקה של תוכנית הריאליטי "האח הגדול", שחיפשה אותי במשך מספר שבועות ושמעה את הסיפור שלי דרך הפרסומים האחרונים והחליטה לקדם כמה צעדים, כדי שאכנס לתוכנית.

בתחילה חשבתי שמישהו עובד עלי, אך כשהמשכתי לשוחח איתה הבנתי שמדובר בהצעה רצינית מצידם שאכנס לתוכנית.

בתחילה התנגדתי לחלוטין, כי זה ממש סותר את כל האידיאולוגיה של אדם ששומר תורה ומצוות, אך לפתע חשבתי לעצמי: רק בפרק הפתיחה, כמה אנשים אוכל לחזק ולהשפיע כדי שיעזבו את המקום בהם נמצאים וישנו את הסטיגמה הרעה שנכללה?
היתה לי דילמה לא פשוטה בין החשיפה הגדולה והאפשרות להשפיע על כלל האוכלוסייה, לבין זה שאתה פותח פתח ליצר הרע לגרום דרכי לחילול ה' בגלל שהתוכנית מוצפת בלשון הרע, מחלוקות ושנאת חינם !

אני מכיר את עצמי היטב ונמצא לא מעט עם העולם החילוני, בעיקר בהיותי בעל תשובה למעלה מ-15 שנה. אך ברגע שזה נוגע בשבת שבה יהודים עובדים עבורך, יחד עם זה שתיגרם מחלוקות וסערה בעולם החרדי, ועם זה שאני נותן לגיטימציה לנערים שאני מוליך לצפות בתוכנית, הבנתי שזה יהרוס את כל מה שבניתי בעשר אצבעות, ולכן החלטתי לאחר כמה ימים להחזיר לה תשובה שלילית : "למרות הכסף הגדול והפרסום הרחב – אוותר על הכל בשביל בורא עולם!".

לאחר ההחלטה אני מבין כמה יכולתי לחזק, כמה יכולתי לקרב ולהשפיע עליהם בצורה חיובית.
אך הבנתי שאם יש בורא לעולם, הוא ימצא לנו פתרון בהיתר ולא באיסור, כדי שנוכל להיות שליחים נאמנים לקרב את הגאולה השלמה באהבה!

אתה יכול להיות שונה אבל לא שונא!

באהבת ישראל,
דור חדד 😘

(צילום: דור חדד / צילום מסך רשת 13 האח הגדול יוטיוב)

תגובות לכתבה:

 1. נועם

  תותחח

 2. יוסף

  כאילו חסרות סיבות למה לא להשתתף בתוכנית הזוועתית הזאת, מי שרוצה להתפלף ולצאת עם בעיות נפשיות לכל החיים מוזמן להיכנס לבית "האח הגדול"

  1. בר

   וואווו. פשוט וואוו כל מילה חקוקה בסלע !
   באופן אישי חיזקת אותי מאוד!
   קידוש השם גדול מאוד!
   תבורך בכל הברכות. בקרוב תראה שפע אלוקי, שהוא בזכות הוויתור הזה. יישר כח ענק!!!!!

 3. הודיה

  כל הכבוד דור חדד!!!

 4. בר

  וואווו. פשוט וואוו כל מילה חקוקה בסלע !
  באופן אישי חיזקת אותי מאוד!
  קידוש השם גדול מאוד!
  תבורך בכל הברכות. בקרוב תראה שפע אלוקי, שהוא בזכות הוויתור הזה. יישר כח ענק!!!!!

כתיבת תגובה: