"אני מתקשר למי שצריך להתקשר": כך מתנכלת המשטרה לפעילי ימין

לקראת מצעדי הגאווה שיתקיימו בקרוב עורכת המשטרה שיחות הטרדה והפחדה לפעילי ימין שונים, לידי ארגון חוננו הגיעו כבר 4 עדויות על שיחות מסוג זה. באחד המקרים התקשר שוטר משטרת כפר סבא לפעיל אשר תהה מדוע השוטר מתקשר אליו ושאל "אתה מתקשר עכשיו לכל רעננה?". עו"ד אלעדי ויזל מארגון חוננו: "מדובר בהתנהלות טורדנית, חסרת ביסוס ונעדרת הצדקה חוקית אשר אין לה כל מקום במדינה בעלת משטר תקין"

רדיפת פעילי הימין ע"י המשטרה לא נפסקת. לקראת מצעדי הגאווה שיתקיימו בחודש הבא עורכת המשטרה שיחות הטרדה והפחדה לפעילי ימין שונים, לידי ארגון חוננו הגיעו 4 עדויות על שיחות מסוג זה. בשיחות שהוקלטו נשמעים השוטרים מזהירים את פעילי הימין, ואמורים להם כי המשטרה פועלת באזור המצעדים. עו"ד אלעדי ויזל מארגון חוננו תקף את הפרקטיקה של המשטרה בשיחות אלו.

באחד המקרים שוטר משטרת כפר סבא התקשר לתושב השומרון אשר התגורר עד לאחרונה באזור רעננה, ושוחח איתו על מצעד הגאווה שמתוכנן להתקיים באזור בחודש הבא: "תקשיב זו שיחה לא חקירה אתה לא חייב לענות לי וזה לא ישמש נגדך. אני משוחח איתך מכיוון שבתקופה הקרובה צפויים להתקיים מצעדי גאווה ובמסגרת האירועים המשטרה תפעל בשטח לביצוע תפקידה ע"פ החוק והשיקולים המבצעיים, יש לך מה לומר על זה?", אמר השוטר לתושב.


הפעיל השיב כי הוא אינו מבין מדוע השוטר פונה אליו: "מה אני קשור, לא הבנתי? אני מכיר משהו? מישהו? באיזה קטע אתה פונה אליי? אני לא מבין מה אני אמור להגיד על זה, אני יבוא לצעוד? שאני לא יבוא לצעוד? זה לא הקטע שלי כל כך".

השוטר שב ושאל את הפעיל מה דעתו על קיום מצעדי הגאווה באיזור: "יש לך מה לומר על כך"? הפעיל השיב: "על מצעדי הגאווה? שיהיה מה אני קשור לזה, אתה מתקשר עכשיו לכל רעננה לשאול מה יש להם לומר על המצעד? איך זה עובד? על כך ענה השוטר: "אני מתקשר למי שצריך להתקשר".

בשיחה נוספת שהגיעה לידי חוננו אמר שוטר ממשטרת אריאל לתושב העיר עמנואל: "אני לא אומר לך לאן לבוא או לא לבוא, רק תדע שאנחנו פועלים באזור". הפעיל ענה לו: "כל ילד יודע שהמשטרה פועלת באירועים ציבוריים, אני לא מבין למה התקשרת אליי".

בשיחה נוספת לתושב העיר בית שמש, נשמע קצין המודיעין של תחנת בית שמש, מבקש להיפגש עם הפעיל, בכדי לעבור איתו על מסמך לקראת מצעד הגאווה, הפעיל סרב להיפגש, ושוטר מהתחנה הקריא לו נוסח אזהרה זהה לנוסח אשר הוקרא לפעילים הנוספים: "אני משוחח איתך מכיוון שתקופה הקרובה צפויים להתקיים מצעדי גאווה ובמסגרת האירועים המשטרה תפעל בשטח לביצוע תפקידה ע"פ החוק והשיקולים המבצעיים, יש לך מה לומר על זה?", דברי השוטר.

עו"ד אלעדי ויזל מארגון חוננו המייצג את הפעיל מסר בתגובה להתנהלות המשטרה: "מדי שנה, בפרוס תקופת מצעדי הגאווה, מתחילה המשטרה לבצע שלל פעולות טורדניות ותמוהות כלפי אוסף פעילים אותם בחרה היא להכתים ולהחשיד ללא כל עילה חוקית. פעולות הכוללות שיחות הפחדה טלפוניות, זימונים מיותרים לבירור בתחנת המשטרה, דפיקות השכמה על דלת הבית באמצע הלילה ועיכובי שווא בשל פרופיילינג אסור".


"הצד השווה שבהם שמדובר בפעולות פוגעניות אותם נוקטת המשטרה ללא שקם יסוד סביר לחשדות, וכנגד אנשים אשר מרביתם המוחלט כלל לא יודע על מה ולמה בחרה המשטרה להכניסו לרשימה השחורה בה "מטפלת" היא מידי שנה בערב מצעדי הגאווה. מדובר בהתנהלות טורדנית, חסרת ביסוס ונעדרת הצדקה חוקית אשר אין לה כל מקום במדינה בעלת משטר תקין ומצופה כי המשטרה תחדל ממנה לאלתר".

השיחה עם אחד הפעילים:


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: