בוקר של הרס בבנימין: כוחות משטרה החריבו את יחי"ש ציון ושדה יונתן

כמאה שוטרים ופקחי מנהל אזרחי פשטו הבוקר על הגבעות יחי"ש ציון ושדה יונתן בבנימין, והחריבו את כלל הבתים במקום – ביניהם 2 בתים שיועדו לקליטת משפחות בתקופה הקרובה. בגבעות תקפו את אלוף הפיקוד שלדבריהם עומד מאחורי מסעות ההרס האחרונים, וקראו לסמוטריץ' ובן גביר להתעשת. "הבטחתם ממשלת ימין – אבל בפועל בשטח מדיניות השמאל"

כ-100 שוטרים, פקחי מנהל אזרחי וכוחות צבא פשטו הבוקר על גבעת יחי"ש ציון בבנימין הסמוכה לישוב פסגות בבנימין, והחריבו את שלושת בתי הגבעה – ביניהם 2 בתים שיועדו לקליטת משפחות בימים הקרובים.

במהלך ההרס עיכבו השוטרים את תושבי הגבעה ומנעו מהם לתעד את ההרס. בנוסף, החרימו הכוחות את מכשיר הפלאפון של אחד התושבים עד לתום הפינוי.


כשעה לאחר מכן שוב פשטו הכוחות על גבעת שדה יונתן שהוקמה לפני כחודשיים בסמוך לישוב מכמש, והרסו את מבנה הבחורים ודיר הכבשים שעמד במקום.

בנוסף, הציגו השוטרים לתושבים צו שטח צבאי סגור שהטיל מפקד האוגדה תא"ל אבי בלוט על הגבעה, ואיימו עליהם כי אם לא יעזבו את המקום – יעצרו.

תושבים בגבעות שפונו תקפו הבוקר בחריפות את אלוף הפיקוד, וטענו כי הוא זה שעומד מאחורי מסעות ההרס שמבוצעים בלא ידיעת הדרג המדיני: "ההרס הנפשע הבוקר מצטרף לשורת מסעות הרס בהתיישבות שהחלו בשבועות האחרונים. על פי כל הגורמים ששוחחנו איתם בתקופה האחרונה, מי שעומד מאחורי ההרס, דוחף ויוזם, הוא אלוף הפיקוד יהודה פוקס שלא סופר את הדרג המדיני – גם לא את סמוטריץ' ובן גביר שהבטיחו למנוע מסעות הרס כאלו".

"אצל פוקס לא מעניין חילופי השלטון שהיו כאן, והוא ממשיך לקדם גם בממשלה הזאת את אותה מדיניות הרס ואפס הכלה של הקמת נקודות התיישבות חדשות שהחיל יחד עם שר הביטחון גנץ בממשלה הקודמת. הגיע הזמן שנבחרי הציבור שלנו יתעשתו ויבהירו לפוקס את מקומו. הבטחתם ממשלת ימין – אבל בפועל בשטח מדיניות השמאל נשארה. נגמרו התירוצים, מחכים עכשיו למעשים", אמרו התושבים.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: