"לנו קראת מוצצי דם?": מכתב פתוח לגלית גוטמן

מכתב פתוח לגלית גוטמן: ✍️

שלום לך גב'
גלית גוטמן היקרה,


אני, יהודי חרדי ובעל תשובה מזה 15 שנים, רוצה לענות לך בשם כל אחד שצפה בסרטון שלך ונפגע!
קראת לנו… מוצצי דם? לא משלמים מיסים ?אמרת לנו שלא אכפת לנו מהעם שלנו? אמרת עלינו "חולבים את העם "? והכי גרוע בעיניי שציינת שאנחנו לא הולכים לצבא?!
אספר לך קצת עלי, אולי זה ישנה לך מעט את חוט המחשבה…
אני גדלתי בסביבה סוציו אקונומית נמוכה למשפחה קשת יום. הוריי התגרשו אחרי הברית, ואמי כלביאה גידלה אותנו לבד. החיים לא חייכו אלי, והייתי צריך לשרוד כדי לחיות. בשל המצב הכלכלי התביישתי מאוד, במסגרות החינוכיות חוויתי אין סוף חרמות, השפלות, נידויים חברתיים, ואין גרוע מזה. עברו כמה שנים. התבגרתי, חיפשתי כיוונים בחיים, ניסיתי להגשים חלומות. לאחר ניסיונות רבים זכיתי להכיר את ה' יתברך, הבנתי שיש מישהו שם למעלה שרוצה לעזור לי. הלכתי בעקבות הלב… התחלתי ללמוד תורה, להתחזק, ועם רצון להתגייס לשירות משמעותי בצה"ל כדי לשרת את המדינה!

ב-2011 התגייסתי. עברתי מספר תפקידים. הצלתי חיילים, איבדתי חברים לשירות ועברתי תקופות לא קלות בשירות הסדיר. לאחר אימונים רבים הצלחתי להתקבל בתור לוחם ליחידה מובחרת, אך למרבה הצער לא עבר יותר מדי ונפצעתי באימונים, פציעה שעד היום אני סוחב. לא ויתרתי, והמשכתי את השירות בתור תומך לחימה ביחידה.
השתחררתי מהצבא, התחתנתי עם אישה מדהימה ונולדו לנו שלושה ילדים מתוקים.
משהו בי לא שחרר בתרומה לקהילה, והמשכתי להתנדב עם משפחה עם בן לצרכים מיוחדים.לאחר מכן המשכתי את ההתנדבות עם נערים ונערות בסיכון בפנימייה במרכז הארץ.

במקביל עבדתי במקום עם ערך עליון – "עזר מציון". אבל משהו בי… כן, בחרדי שבי, לא היה רגוע… שאני רואה את חבריי לצבא ממשיכים להקריב ימים ולילות במילואים עבור כולם – עבור החילונים, עבור הדתיים, עבור החרדים. עבור כולם – רק כדי שאנחנו נוכל לישון בשקט. החלטתי לשים את הכל בצד ולחזור לשרת את המדינה.
לאחר מיונים רבים וקשים הצלחתי להתקבל בתור איש מילואים ליחידת עלית נוספת, והתחלתי לסייע שם בכל מה שצריך בהתראות קצרות מועד, ימים ולילות, רק בשביל אנשים כמוך, גלית, כדי שתוכלו "לשדר תוכניות בשקט".

לאחר שנתיים וחצי בתור איש מילואים ביחידה, בגיל 28 החליטו לגייס אותי לשירות קבע באחת מהיחידות בצה"ל לאחר מבצע "שומר חומות". נכנסתי ונתתי את כל מה שיכולתי רק כדי לשרת את המדינה. לאחר שנה וחצי זכיתי לקבל תעודה ומכתב הערכה מנשיא המדינה והרמטכ"ל בשל תרומתי לחברה הישראלית.

אני שואל את עצמי, גב' גלית גוטמן היקרה והאהובה; אני בתור ילד חילוני הערכתי אותך כמו כל ילד חילוני שהיה דבוק שעות לטלוויזיה וצפה בסדרות ותוכניות בידור, אבל למה לגרום לשנאת חינם?! למה לדבר בצורה פוגענית?! ישנם ילדים, נערים ואנשים מאחורי המסך שאת לא רואה, שעוברים כל יום חרם, נידוי, השפלות רק בגלל שהם נראים כ"חרדים שלא עושים צבא ולא אכפת להם מהמדינה כפי שאמרת בברור – מוצצי דם!". איפה המקום שלך כדמות להערצה? איפה הטוב לב שבך? התורה אומרת לנו "ואהבת לרעך כמוך זה הכלל הכי גדול בתורה", וזה מה שתמיד לימדו אותי בשיעורי התורה!


אני מזמין אותך ביחד לעשות איתי סיור בתוך הצבא ולהראות לך כמה חרדים משרתים ביחידות קרביות. אני מוכן להפגיש אותך עם מלא נערים חרדים שאני מתעסק ביום יום, שמתנדבים בבית תמחוי ועוזרים למשפחות נזקקות.

חשוב לי לציין שאני לא כועס עליך. אנחנו כעם אחד צריכים להאיר לך את הדרך הנכונה ואני כמובן דן אותך לכף זכות, שתביני שאנחנו אוהבים אותך ורוצים שתביני את הטעות שעשית ותבקשי עליה סליחה.

אתה יכול להיות שונה אבל לא שונא!

באהבת ישראל,
רס"ל דור חדד 😘


(צילום: דור חדד / צילום מסך קשת 12 יוטיוב)

תגובות לכתבה:

 1. שולה

  בושה על גלית גוטמן יש צה"ל ויש צבאות השם שזה החרדים הם וצהל עמוד התווך שלנו לשבת להתפלל וללמוד תורה כל היום זה גם עבודה למה להשמיץ למה לא להיות מאוחדים למה שלא נהיה עם אחד בלב אחד ולקבל את כולם כמו שהם איפה ואהבתה לרעךכמוך

 2. הזועם

  נו באמת למה להתמם אתה יודע בדיוק על מי גלית גוטמן דיברה בוודאי לא היה מכוון אלייך

  1. יגאל

   אתה יודע כמה סתומים מעושנים מסתובבים במרכז תל-אביב ולא עושים צבא? הם גם מוצצי דם? אתה יודע כמה משפחות דואגות שילדיהם יקבלו גמלת נכות והילדים מנועים מלשרת? על כל מוצץ דם אחד חרדי אני אביא לך שניים מהצד השני

 3. דני

  איף… טיפה בים.
  יש חרדים שתורמים באופן מלא, והם יראי שמים בדיוק כמו אלו שלא. כמו אלו בארה"ב למשל. אין שום בעיה לשלב עבודה ותורה, הבעיה שבישראל הרגילו את מרבית הציבור החרדי להתנהלות שגויה. חבל. במקום מכתב לגלית גוטמן, תכתוב מכתב למנהיגות היהדות החרדית שיתעורר על עצמם

  1. סתם

   אתה יודע טוב מאוד ש99.9% הם לא כמוך, ואליהם גלית גוטמן התכוונה . אתה בחור ראוי לכל שבח, אבל המכתב שלךך הוא דמגוגיה

 4. אחד שיודע

  היא צדקה באופן חלקי, תרתי משמע. יש מה שהיא כינתה מוצצי דם אצל החרדים, אך היא לא שמה ליבה לכך שיש אף יותר כאלה אצל החילוניים ובפרט במדינת תל אביב. חילוניים שמשתמטים משרות, שלא תורמים למדינה , שלא מתנדבים, שנוטלים קצבאות ביטוח לאומי . אליהם היא לא כיוונה. אז…. בעצם דבריה הם שנאה מזוקקת הנובע מהסתה ובורות. ובעצם מי היא בכלל?

 5. רומן

  כל הכבוד לך דוד חדד, חרדים שמשרתים בצה"ל זה אחוז קטן,הרוב הגדול של חרדים לא משרת בצה"ל וגם לא עומדים בזמן צפירה לזכר חללי צהל ובזמן שירת התקווה קוראים תהילים,אין הצדקה שחרדים שלא מתגייסים יקבלו שכר יותר מחייל.המשרתים הם אחים שלי לנשק ששומרים על מדינת ישראל.

כתיבת תגובה: