קונדיטוריה חברתית חדשה בכרמיאל תסייע בשיקום מתמודדים עם מגבלות נפשיות

הקונדיטוריה תהווה מסגרת שיקומית למתמודדי נפש, שיוכלו להתנסות במגוון תחומים, לשכלל ולרכוש מיומנויות אישיות, בינאישיות ותעסוקתיות שיסיעו להם בהשתלבות בסביבת עבודה עצמאית. העוגיות יימכרו לתושבי כרמיאל והסביבה. ד"ר הלה הדס, מנכ"לית עמותת אנוש: "הזדמנות נוספת לפעול בקהילה ולנפץ את הסטיגמה"

עמותת אנוש, המעניקה שירותי מניעה, טיפול ושיקום בתחום בריאות הנפש, השיקה השבוע קונדיטוריה חברתית – שיקומית בכרמיאל, שהעובדים בה הינם אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית. מטרת המיזם היא הכשרה, תרגול מיומנויות, חיזוק בטחון עצמי והכנה להשתלבות בשוק העבודה.

המקום מנוהל באווירה מקצועית ומכילה על ידי קונדיטורית מקצועית והצוות השיקומי של סניף אנוש בכרמיאל. ההכנסות ממכירת המוצרים מועברות למתמודדים העובדים במקום. עבורם מדובר בחממה תעסוקתית, בה הם מתנסים במגוון סוגי עבודות, מתרגלים מיומנויות עבודה ומחזקים את תחושת המסוגלות והמשמעות שלהם, כהכנה לקראת השתלבות מוצלחת בשוק העבודה.


בקונדיטוריה נאפים 7 סוגים של עוגיות כשרות, תחת שמירה על נהלי משרד הבריאות, הנמכרות במשלוחים או באיסוף עצמי. בהמשך צפויים להיפתח דוכנים באזור שימכרו ממוצרי הקונדיטוריה, ופעילותה תתרחב גם לישיבה במקום.

באירוע הפתיחה השתתפו ראש עיריית כרמיאל- משה קונינסקי, מנכ"לית העירייה – ד"ר שולה מנחם, מנהלת תחום שיקום פסיכיאטרי מחוז צפון – ד"ר כרמל מעוז דותן, ונציגים נוספים מהרשות.

ד"ר הלה הדס, מנכ"לית עמותת אנוש: "ידוע כי השתלבות בעולם התעסוקה מעניקה משמעות, יוצרת חיבורים, מייצרת תחושת ערך והצלחה, ותומכת בתהליך השיקום. הקונדיטוריה תאפשר למתמודדים עם מגבלה נפשית לחזור לשוק העבודה בצורה חלקה, תוך ליווי והכשרה של צוות מקצועי. אנחנו מזמינים את תושבי האזור ליהנות ממוצרי הקונדיטוריה, לתרום לקהילת מתמודדי הנפש ולנפץ את הסטיגמה הנלווית להם".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: