השר פרוש במתקפה על ליברמן: "מן השמים יתפללו שלא תצליח"

השר פרוש במתקפה על ליברמן: "כמה פעמים ישבת איתי לעשות עסקים בשביל החבר'ה שלך? אלה שהחזיקו אותך כסנדק, מן השמים יתפללו שלא תצליח"

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, התייחס בנאום חריף להצעת החוק להחיל 'שירות חובה לכל' ותקף את יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, שהגיש את הצעת החוק. פרוש הזכיר בנאומו את הצביעות שליברמן ושילב נימה אירונית בדבריו נגד מי שידע ל"עשות עסקים" עם החרדים, כשזה השתלם לו.

"אדוני היושב-ראש, חבריי חברי הכנסת, אני ממש נבוך לשמוע דברי תוכחה מפי 'צדיק הדור'. יש לנו אדם שממש עקבי, לא מהיום, עקבי במשך שנים, שנים רבות, מאז שאני מכיר אותו כ'נער שליח' במועצת העיר ירושלים מטעם סיעת הליכוד, אחר כך כמנכ"ל משרד ראש הממשלה. ובכל התפקידים שהוא כיהן בהם, אני ממש נבוך על כך שבא האדם הזה עם 'דברי תוכחה', עם אותן טענות שהיה אומר תמיד על ש'צריך לגייס את כולם'. גם כשהוא ישב איתנו וביקש שנתמוך במועמד שלו למקום כזה או אחר, תמיד הוא אמר: 'אבל אני עושה את זה בתנאי, קודם כול תתחייבו לי שאתם הולכים לשרת בצבא'. הוא עקבי באמת, תמיד כל הזמן הוא אומר רק את הדברים האלה".


"זה לא דבר חדש. נכון, ליברמן כל השנים שלו אמר: 'אני רוצה שישרתו'. אבל כל הממשלות קיבלו את ההסדר של בן גוריון שהתחייב: שמי שיושב ולומד יקבל את הדחייה".

"אני שמעתי שליברמן, עם כל שנות הפעילות הפוליטית שלו, הוא תמיד דרש שיגייסו לצבא. אך היתה תקופה מסוימת שהוא חרד ממנהגו. היה זה כשהוא היה 'מתי שהוא' שר אוצר. אז הוא פתאום סטה מהכיוון. כל השנים הוא אמר שכולם חייבים לשרת. כשהוא היה שר אוצר הוא אמר: אני נותן 54 מיליארד שקל מאלה שלא משרתים לערבים. אז הוא שינה את הדרך, אינני יודע למה. אבל לפני שנה וחצי אדון ליברמן היה שר אוצר, והוא ישב על השיבר, בלעדיו לא היו יכולים להוציא שקל מהקופה הציבורית. והוא נתן חומש – הבטיח – 54 מיליארד שקל".

"לא רק שערבים לא משרתים, ביניהם יש כאלה שאומרים: אסור לשרת. וליברמן 'הצדיק' שבא היום להגיד לנו מוסר, הוא היה שר האוצר, והוא אמר: 'אני אתן לערבים 54 מיליארד שקל'".

"אבל היום הוא מכריז: 'אין דבר כזה תורתו אמונתו'. היית שר הביטחון, אדון ליברמן. למה אתה מסמיק כל כך? היית שר ביטחון. מהו ההסדר שאתה הצעת? אתה הצעת ש'אין דבר כזה 'תורתו אמונתו'? או שמא היום, כשאתה בשפל המדרגה וכמעט ולא עובר את אחוז החסימה, אתה מחפש קולות ומקווה לקבל אותם מאלה ששונאים את החרדים?".

"אתה בא להטיף מוסר לחרדים? תגיד לי, כמה פעמים ישבת איתי לעשות עסקים, עם 'המשתמטים', בשביל החבר'ה שלך, בשביל החברים שלך. לא ישבת איתנו לפני מערכות בחירות? פתאום נזכרת שאנחנו לא משרתים?".


"זה הכול מהסיבה שאמרתי קודם – כי אתה מדשדש בסקרים, אתה מפחד שלא תעבור את אחוז החסימה. ולכן אתה בא פה עם נאום כאילו באת להציל את המדינה".

"היית שנה וחצי שר אוצר, הממשלה הייתה בידיים שלך, היה לך ראש ממשלה ששמע בקולך, היה לך ראש ממשלה חליפי, עשית איתם עסקה במשך שנה וחצי – למה לא הבאת את חוק הגיוס שהאמנתם בו? היה לכם יושב ראש ועדת חוץ וביטחון של יש עתיד, למה לא סיימתם עם חוק הגיוס? כי גם אתם הבנתם שלא כדאי לעשות את זה. אז אתה היום להטיף לנו מוסר? אתה זה שמטיף לנו מוסר? שוב תגלגל עיניים ותספר לנו סיפורים?".

"כל החברים שלי ביהדות התורה וכנראה גם בש"ס יודעים כמה רצת אחרי הציבור החרדי כדי שיישרו קו עם החברים שלך. אפשר לחשוב שאתה מחפש כאלה שילכו לצבא. תגיד לי, למה יש פטור לבנות העדה הדרוזית ואין פוצה פה ומצפצף? בגלל שאתם צריכים את הקולות של הדרוזים? גם יאיר לפיד הולך לקושש קולות אצל הדרוזים, למה הוא לא מבקש שילכו לצבא?".

"אלא מה, יש ציבור חרדי שאפשר להכות בו, אפשר לשסות בו את הציבור. בחרת לך דרך חדשה. לא תצליח, זה לא יעזור לך. אלה שהחזיקו אותך כסנדק, מן השמים יתפללו שלא תצליח".

צפו בתיעוד:


(צילום: נועם מושקוביץ' – דוברות הכנסת).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: