שנה לשריפת קבר יוסף: הכניסה הגדולה ביותר התקיימה הלילה

שנה לשריפה של קבר יוסף – אלפי בני אדם נכנסו הלילה לקבר יוסף שבשומרון. ביניהם חברי כנסת והרב שלום ארוש, יוסי דגן ראש מועצת שומרון: "מצפים להחזרת האחיזה המלאה בקבר יוסף". ח"כ אברהם בצלאל (ש"ס): "שנראה את המקום הזה מיושב"

כניסה מרגשת. אלפי בני אדם נכנסו הלילה לקבר יוסף שבשומרון זאת לרגל ספירת העומר המיוחסת ליוסף הצדיק: "יסוד שביסוד". זו הכניסה הגדולה ביותר בשנה האחרונה ומאז הקורונה

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון בליווי חיילי צה"ל ובסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.


במהלך פעילות הכוחות, מחבלים יידו אבנים והשליכו מטענים ובקבוקי תעברה. הלוחמים ירו לעבר מספר חמושים שירו לעברם. זוהו פגיעות.

בין הנכנסים היו גם: ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, ח"כ ארז מלול וח"כ אברהם בצלאל (ש"ס), הרב שלום ארוש, הרב נחמן בידרמן, הרב דוד דודקביץ' ראש הישיבה ורבה של יצהר, ישראל פרוש ראש עיריית אלעד, רב המשטרה אל"מ הרב רמי ברכיהו, מפקד אוגדת איו"ש תת אלוף אבי בלוט, מח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, קצין ההגמר של הפיקוד סגן אלוף אליצור טרבלסי, ואלפי מתפללים מכל רחבי הארץ.

הרב דוד דודקביץ': "גם כשיש פיתויים, נקודת הקודש הפנימית של יוסף ניכר עליו דיוקנו של אביו יעקב, דיוקן של ישראל עם קדוש, אנחנו באים לכאן לקבל את השפע הזה, שאלת הזהות היהודית הפנימית הזו היא שנותנת כוח ועוז לכל האומה, בכל מקום שלה"

יוסי דגן ראש מועצת שומרון התייחס בציון לקושי עבור יהודים להגיע לקבר יוסף ולכך שלפני שנה מחבלי הרשות הפלסטינית שרפו את קבר יוסף: "הגענו לכאן, עם רב כדי להתפלל במקום הקדוש הזה, אבל גם כדי להגיד לממשלה שהמצב הזה שיהודים מגיעים לכאן באמצע הלילה לא יכול להמשך, המקום הזה אחד המקומות הקדושים ביותר לעם היהודי, ואפילו לפי הסכמי אוסלו המרושעים ואומללים אמור להיות בשליטה מלאה של מדינת ישראל. יחד עם הדרך שמוליכה אליו. אנחנו בשם כל עם ישראל מצפים מממשלת ישראל לאזור עוז וגבורה, להחזיר את ישיבת עוד יוסף חי בצורה מלאה, להחזיר את חיילי צהל לכאן בצורה מלאה. להחזיר את דגל ישראל להתנופף כאן במקום הקדוש הזה ולהראות לכולם גם לעצמנו וגם לאויבנו שאנחנו לא חוששים. דווקא בזמן שגורמים מסויימים מנסים לייצר פילוג בעם, אנחנו מתחברים לדמותו של יוסף הצדיק שהיה המאחד, שידע לסלוח וידע לחבר את כולם את עם ישראל ומתוך זה את כל העולם".


ח"כ אברהם בצלאל (ש"ס) התייחס לחשיבות ההתיישבות ביו"ש, ולאפשרות להתפלל בקבר יוסף ללא מגבלות: "אנחנו מאוד שמחים להיות במקום הקדוש הגדול הזה. הקבר של יוסף הצדיק שהיה המשביר לכל עם ישראל הנהיג, ידע גם להתגבר גם להבליג, להיות במקום הזה בשבילי זה מרגש מאוד, אנחנו מתפללים כאן בשביל כל עם ישראל מתפללים ומקווים בעזרת השם שהמקום הזה יהיה תוסס שכל אדם מעם ישראל יוכל להגיע לפה בכל זמן שירצה בצורה מסודרת, יום יום שעה שעה שנוכל לבוא להתפלל על קברו של יוסף הצדיק" והוסיף: "אני מבקש לחזק את יוסי דגן שעושה רבות ונצורות למען ההתיישבות למען כל יהודה ושומרון ואני מאחל שימשיך לעשות ונראה את המקום הזה מיושב בעוד מתיישבים שבאים לגור ולהיות פה".

חבר הכנסת ארז מלול (ש"ס) אמר: "כתוב בזכות יוסף אסיר צדיקך. לא מזכירים את יוסף כשהיה מלך, וחילק מזון אלא המעלה של יוסף הצדיק שהוא היה גם אסיר ועדיין היה צדיק, אנחנו עכשיו בתקופה שתוקפים אותנו מבית ומחוץ, גם יש לנו אויב מסביב לארץ שתוקף אותנו וגם יש לנו את האויב מבפנים שלא מרפה מאיתנו, אפילו שמתקיפים אותנו אנחנו עדיין נלחמים על הזהות היהודית על עם ישראל על רווחת ישראל לטובת כל העם אנחנו מתפללים בעזרת השם שבזכות יוסף הצדיק תהיה לנו סיעתא דשמיא וכוח להמשיך לעזור לעשות דברים טובים".

דגן הודה לכוחות הבטחון ומשטרת ישראל שליוו את הכניסה, למפקד אוגדת איו"ש תת אלוף אבי בלוט, לקצין ההגמר של הפיקוד סגן אלוף אליצור טרבלסי, למח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, וכן למתנדבי מנהלת קבר יוסף של המועצה האזורית שומרון, על פעילותם ארוכת השנים בסיוע לכניסות לקבר יוסף.


קרדיט תמונה: רועי חדי.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: