בעקבות מחאת התושבים: צה"ל הטיל כתר חלקי על כפר המחבלים

לאחר חודשים ארוכים וסדרת פיגועי ירי, מטענים ואבנים שיצאו מהכפר אל מועייר וכוונו לעבר הנוסעים הישראלים בכביש אלון הסמוך, הטיל צה"ל כתר חלקי על הכפר והציב מחסומים בכל דרכי הגישה אליו. הטלת הכתר עמדה במרכז דרישות התושבים באזור שקיימו מחאות נרחבות בנושא בתקופה האחרונה. "מברכים את צה"ל שנענה לדרישת התושבים, אך אסור להסתפק בכתר בלבד"

הטרור בכביש אלון: בעקבות שורת פיגועי הירי והמטענים שהתרחשו בשבועות האחרונים בכביש אלון, הטיל צה"ל בימים האחרונים כתר חלקי על הכפר אל מועייר הסמוך שעמד מאחורי סדרת הפיגועים שהלכה והחריפה.

הטלת הכתר על הכפר מגיעה לאחר מחאות נרחבות שקיימו תושבי הישובים במזרח בנימין בתקופה האחרונה בעקבות גל הטרור, שכללו חסימה של דרכי הגישה לכפר אל מועייר והפגנות תושבים המוניות.


התושבים יצאו בביקורת חריפה כנגד מערכת הביטחון, והאשימו את צה"ל כי כשל בתפקידו. בנוסף, דרשו התושבים מהממשלה וראשי מערכת הביטחון לפתוח במבצע צבאי בכפר אל מועייר שימגר את תשתיות הטרור שבו, וכן להטיל באופן מיידי כתר על הכפר.

לפני כשלושה ימים בסוף השבוע האחרון החליט צה"ל להיענות לדרישת התושבים, והטיל כתר חלקי על הכפר – תוך שהוא מציב מחסומים עם בידוק ב2 היציאות המרכזיות מהכפר.

בישובים הסמוכים בירכו על הטלת הכתר, אך התריעו מפני הסתפקות בצעד הזה לבדו: "הצבת המחסומים ביציאות מהכפר היא החלטה חשובה והכרחית של צה"ל, שתביא בוודאות לירידה בפיגועי הטרור ותקשה על תנועת המחבלים בשטח. זהו צעד מתבקש שהיה צריך להיות מיושם כבר לפני חודשים ארוכים לאחר הפיגוע הראשון, ואנו מברכים עליו", אמר הבוקר אליהו אוחיון תושב כוכב השחר שהשתתף במחאות האחרונות.

לדבריו, "הטלת הכתר הוא צעד מבורך, אבל זה כמו לשים פלסטר. בשנים האחרונות הלכה והתפתחה בכפר המרצחים אל מועייר אקס טריטוריה קטנה – בה צמחו תאי טרור שהצליחו לפעול כמעט בחופשיות בשטח והוציאו פיגועים חריגים במסוכנותם ובתעוזתם שמזכירים גזרות אחרות כמו שכם וג'נין".

"הדבר היחיד שיוכל למגר באופן מוחלט את פיגועי הטרור שכבר הפכו שגרה כאן באזור, הוא מבצע צבאי התקפי בתוך הכפר, שיכלול החרמת נשקים, מעצר מקיף של כל פעילי הטרור וסייעניהם ומלחמת חורמה בכל התארגנות טרור קטנה ככל שתהיה. מדובר פה בחיי אדם, ואנו דורשים ומצפים מצה"ל להמשיך גם בצעדים הבאים הנדרשים", אמר אוחיון.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: