מטוס קל התרסק בצפון: אדם אחד נהרג ואדם נוסף מצב קשה

התרסקות מטוס קל בצפון: בשעה 13:50 התקבל דיווח על מטוס קל שהתרסק בשטח פתוח בין טובא זנגריה לאליפלט.

5 צוותי כיבוי והצלה בפיקודו של מפקד המשמרת רב רשף דרור בוחניק החלו בסריקות רגליות נרחבות בשיתוף יחידת 669 ומסוק משטרתי, במהלכן אותר מטוס קל שהתרסק על צלע הר, בשטח בעייתי לגישת רכבי כיבוי.


לאחר פעולות חילוץ מורכבות, חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו במסוק מד"א-הצלה אייר לבי"ח זיו, גבר כבן 30 במצב קשה ולא יציב עם חבלה רב מערכתית. במקום נקבע מותו של גבר בשנות ה-50 שחולץ ללא סימני חיים.

מפקד המשמרת רב רשף דרור בוחניק: "עם קבלת הדיווח על ההתרסקות יצאנו למקום האירוע, בדרכנו לאירוע הבנו כי המטוס נחת בתוואי שטח מורכב וישנם שני לכודים במטוס. לאחר הערכת מצב ראשונית צוות ראשון הגיע לזירת ההתרסקות והחל בפעולות חילוץ ראשוניות. לוחמי האש דיווחו על זירה קשה ומורכבת, ומיד החלו בפעולות חילוץ מורכבות בשיתוף פעולה עם יחידת 669 ומשטרת ישראל".

מהמשטרה נמסר: "במוקד 100 של משטרת ישראל התקבל דיווח מרשות שדות התעופה אודות טייס שדיווח על נחיתת אונס, ולאחר מכן הקשר עמו נותק. עם קבלת הדיווח שוטרי המחוז הצפוני החלו בסריקות יחד עם מסוק של היחידה האווירית ומסוק של מד״א ובתוך זמן קצר המטוס אותר בשטח פתוח סמוך ליישוב אליפלט. מהמסוק פונו שני בני אדם במצב אנוש ובמצב קשה. כוחות משטרה במקום, נסיבות האירוע נבדקות."

קרדיט צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים.

הפראמדיקים במסוק מד"א הצלה-אייר מאיר בן יאיר ויואב שושה סיפרו: "קיבלנו את הדיווח על התרסקות מטוס קל בשטח פתוח ומיד המראנו למקום במסוק מד"א-הצלה אייר החדיש ששודרג רק לאחרונה, ובעל יכולות לנחות בכל מקום. מיקום ההתרסקות לא היה ידוע בשלב הזה וביצענו סריקות מהאוויר על מנת לאתר את הזירה במהירות והאפשרית ולהתחיל בטיפול הרפואי. כעבור מספר דקות של סריקות זיהנו את שברי המטוס על הקרקע. למרות שמדובר בשטח סלעי קשה מאוד לנחיתה המסוק החדיש שלנו יכל לנחות שם ונחתנו בסמוך למקום ההתרסקות. ירדנו מהמסוק עם כל הציוד הרפואי הנדרש ורצנו לשברי המטוס. הבחנו בטייס ונוסע לכודים. הבנו שנדרשות פעולות חילוץ מורכבות מאוד וללוחמי האש לא תהיה אפשרות להגיע למקום באמצעות הכבאיות. תיאמנו עם המוקד שיזניקו כבאים למנחת מחניים והמסוק שלנו, מסוק מד"א-הצלה אייר חזר לשם והביא אלינו את הכבאים עם ציוד חילוץ מיוחד. המשכנו בטיפול רפואי עד להגעת הכבאים וכאשר הפצוע חולץ העברנו אותו למסוק שלנו ופינינו אותו לבית החולים במצב קשה ולא יציב. הפצוע השני שהיה מחוסר הכרה חולץ בהמשך אבל הפציעה שלו הייתה אנושה ומותו נקבע בשטח ע"י רופא".קרדיט צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: