מבוקש 26 שנה: זה הבכיר בג'יהאד האיסלאמי שחוסל היום ביחד עם עוזרו

שישה בכירים מחוסלים מתחילת המבצע: בפעילות משותפת של צה"ל ושב"כ סוכל אחראי תיק המבצעים של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ברצועת עזה.

כוחותינו תקפו מספר בתים אחר הצהרים בשכונת אלנצר בעזה, על פי הערבים, חוסל איאד אלחסני אבו אנס, חבר המועצה הצבאית ואחראי המבצעים בגיהאד האסלאמי ופעיל נוסף בשם מחמד עבד אלעאל.


תיעוד רגע החיסול.

במשרד הבריאות העזתי אישרו על על שני הרוגים וחמישה פצועים בעקבות ההפצצה.

המחוסל אבו-אנס, הוא מחליף של חליל אל-בהתיני, שהיה אחראי על המערך הרקטי של הארגון וחוסל במכת הפתיחה של ״מגן וחץ״.

עוד מדווחים בעזה כי אלחסני היה אחד המפקדים הבולטים בג'יהאד האיסלאמי, והיה מבוקש על ידי ישראל במשך יותר מ-26 שנים. היה מעורב בתכנון מספר פיגועים בשטח ישראל ואחראי על שורה של פעולות נוספות באינתיפאדה השנייה.


תיעודים מזירת החיסולים.

מדובר צה"ל נמסר: "בפעילות משותפת של צה"ל ושב"כ סוכל אחראי תיק המבצעים של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ברצועת עזה.

איאד אלחסני החליף את חליל בהיתיני שסוכל ביום הראשון למבצע "מגן וחץ״, כמפקד הלחימה במרחב הרצועה בארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ברצועת עזה

במבצע משותף עם שב"כ, צה"ל תקף וסיכל בדירת מסתור, בכיר בארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, איאד אלחסני, מפקד תיק המבצעים של הארגון בכלל הרצועה. אלחסני, הוביל את תיק המבצעים בארגון וכחלק מכך היווה דמות משמעותית בניהול הלחימה ובקבלת ההחלטות של הארגון. יחד איתו סוכל פעיל גא"פ נוסף.

בימים האחרונים ובנוסף על תפקידו, החליף אלחסני את חליל בהיתיני, שסוכל ביום הראשון למבצע "מגן וחץ", בתפקידו כמנהל הלחימה במרחב ברצועה.

אלחסני היה אחראי על יצירת קשר ישיר עם בכירי ארגון הגא"פ, וניהל קשר רציף עם כלל המערכים ברצועה. אלחסני הוא דמות מפתח בארגון, שהיה מעורב בכלל ההחלטות הנוגעות לירי הרקטי ומטחי הרקטות שביצע הארגון לעבר מדינת ישראל. מתוקף תפקידו היה אחראי גם על המטחים לעבר מדינת ישראל בימים האחרונים.

אלחסני היה שותף מרכזי בתכנון מתווים התקפיים במטרה לפגוע בתושבי מדינת ישראל והיווה דמות משמעותית במוכנות הארגון ללחימה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: