נתניהו בהצהרה: "הנחתנו מכה קשה – אנחנו עדיין בעיצומה של המערכה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט בצהרה לתקשורת:


נתניהו בהצהרה: "כל מי שפוגע בנו ושולח טרור נגדנו – דמו בראשו. העיקרון הזה קיבל חיזוק מאוד משמעותי במבצע מגן וחץ. הפיתוח של יכולות מודיעיניות ומבצעיות בשילוב היוזמה שלני מייצרים משוואה חדשה."

גלנט: "אנחנו אוחזים בידינו כלי רב עוצמה – לא נהסס להפעיל אותו כמישהו יקרא עלינו תגר. חיל האוויר הטיל מאות פצצות על יעדי ייצור אמצעי לחימה, יעדי אחסנה ופגע משמעותית בנכסי הטרור ברצועת עזה."

דבריו המלאים של ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה לתקשורת: "אזרחי ישראל, אנחנו עדיין בעיצומה של המערכה. ברגעים אלו ממש כוחותינו תוקפים בעוצמה ברצועת עזה וגובים מחיר יקר מארגוני הטרור.

אני רוצה לחזור ולומר: כל מי שפוגע בנו, כל מי ששולח טרור נגדנו – דמו בראשו.

העיקרון הזה, של כל מי שפוגע בנו ומנסה לפגוע בנו – דמו בראשו, קיבל היום חיזוק משמעותי במבצע "מגן וחץ". הפיתוח של יכולות מודיעניות חדשות, והפיתוח המקביל של יכולות מבצעיות חדשות, בשילוב היוזמה שלנו, מייצרים משוואה חדשה.

אנחנו אומרים למחבלים ושולחיהם: אנחנו רואים אתכם בכל מקום, אתם לא יכולים להתחבא, ואנחנו בוחרים את המקום ואת הזמן לפגוע בכם. אנחנו ולא אתם. לא רק בתגובה גם ברגיעה – הבחירה שלנו.

עד כה הנחתנו על הג'יהאד האיסלאמי בעזה את המכה הקשה בתולדותיו. בתוך שניות ממש, שתי שניות, באמצע הלילה, חיסלנו במקביל, בשלושה מוקדים נפרדים במקביל, את בכירי ארגון הטרור. פגענו במערך הנ"ט שלו, במחסני התחמושת שלו ובמפעלי ייצור הרקטות שלו.


בתגובה לפעולות שלנו – הג'יהאד האיסלאמי שיגר רקטות לעבר ישראל. כרבע מהרקטות, אולי קרוב לשליש, נפלו בשטחם. את הרוב המוחלט של הרקטות יירטנו באמצעות מערכות ההגנה שלנו. אני רוצה גם לשבח כאן את משרד הביטחון ואת מערכת הביטחון שהביאה גם מערכות חדשות שנכנסו היום לפעולה בהצלחה.

לשמחתנו, עד לרגע זה, אף אזרח ישראלי לא נפגע. אני מבקש מכל אזרחי ישראל להמשיך להישמע להנחיות פיקוד העורף. אתם עושים את זה היטב, וזה באמת מציל חיים.

בסך הכל בחודשים האחרונים סיכלנו למעלה מ-120 מחבלים. אני מבקש להודות לצה"ל, לשב"כ ולמערכת הביטחון שעובדים יחד סביב השעון גם בהגנה וגם ובהתקפה. אני מבקש להודות לאזרחי ישראל על הגיבוי והאמון המלא שהם נותנים לפעילות שלנו. אני מבקש להודות לתושבי הדרום, שעם ראשי היישובים שלהם שוחחתי היום.

המערכה טרם הסתיימה. אנחנו נמשיך לעדכן אתכם. אנחנו נכנסנו לזה יחד, אנחנו עומדים בזה יחד ואנחנו ננצח יחד".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: