אחרי שהפצוע החל ללכת: 15 שנות מאסר למחבל שביצע פיגוע דקירה בירושלים

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 15 שנות מאסר במסגרת הסדר טיעון על המחבל הקטין שביצע פיגוע דקירה בו נפצע אליהו דהן באורח קשה ונותר משותק. עו"ד חיים בלייכר מחוננו: "זה הזמן לדרוש מהמחוקק לדרוש ענישה מחמירה גם על מחבלים קטינים במקרה של פיגועי טרור. מחבל אינו ראוי להסתובב מחוץ לכותלי הכלא בחייו"

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 15 שנות מאסר במסגרת הסדר טיעון על המחבל שביצע פיגוע דקירה בו נפצע אליהו דהן באורח קשה. בנוסף, הושתו על המחבל שנת מאסר על תנאי ופיצוי לדהן בסך 258,000 ₪.

בגזר הדין כתבו השופטים בין היתר כי: "הנאשם ראה את המתלונן שאותו זיהה כיהודי בשל הכיפה שעל ראשו ומאפייני לבושו – כובע חליפה וציצית. הנאשם הלך בעקבות המתלונן ודקר אותו בגבו דקירה עוצמתית ע"מ לגרום למותו. ברגע אחד גדע הנאשם את תכוניותיו של המתלונן ושינה את חייו מהקצה אל הקצה, זאת בלא שהכיר את המתלונן ובלא שידע עליו דבר למעט היותו יהודי. במעשהו המתוכנן והאכזרי גרם הנאשם לפגיעה נוראה בגופו של המתלונן ובנפשו וכפסע היה מקטילת חייו".


לאחר גזר הדין נסעו אליהו ועו"ד בלייכר לקבר שמעון הצדיק בירושלים שם ברך אליהו ברכת הגומל. אליהו עבר שיקום רפואי ארוך לאחר שתחילה העריכו הרופאים כי יהיה משותק בפלג גופו העליון וכעת הוא מסתייע בכיסא גלגלים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את אליהו דהן הגיב לגזר הדין ואמר: "המחבל הארור ניסה לנתק את פתיל חייו של אליהו בעת שנעץ את הסכין בעמוד השדרה שלו. ברוך ה' אליהו למרות פציעתו הקשה בכוחות אמונה עצומים עובר תהליך שיקום מופלא בדרך להמשך החיים. לצערנו הפסיקה היום של בתי המשפט הישראלים מרחמת על מחבלים קטינים חרף רשעותם ופגיעתם הקטלנית. במצב זה 15 שנות מאסר ופיצוי פלילי מקסימאלי הינם הרע במיעוטו. זה הזמן לדרוש מהמחוקק לדרוש ענישה מחמירה גם על מחבלים קטינים במקרה של פיגועי טרור. מחבל אינו ראוי להסתובב מחוץ לכותלי הכלא בחייו".

נזכיר, כי הפיגוע הקשה התרחש בחודש אוקטובר 2022 ברחוב ששת הימים בירושלים, סמוך לתחנת הרכבת הקלה. המחבל תקף את דהן באמצעות סכין, ודקר אותו באכזריות, דהן נפצע באופן קשה ופונה לבית החולים. המחבל הצליח להימלט, ונוטרל בתום מרדף בידי שוטר במגרש כדורגל סמוך.

אליהו דהן מברך ברכת הגומל בקבר שמעון הצדיק. קרדיט: חוננו.


אליהו דהן ועו"ד חיים בלייכר מחוננו. קרדיט: חוננו.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: