חילופי אש בקסבה בשכם: חוסלו המחבלים שרצחו את בנות משפחת די בפיגוע בבקעה

בפעילות משותפת של שב"כ, מג״ב,ימ"מ וצה"ל במרחב חטיבת שומרון נהרגו הבוקר (4/5) חסן קטנאני ומעאד מצרי, מחבלי חמא"ס, הרוצחים של לאה (לוסי), מאיה ורינה די ז"ל אשר נרצחו בתאריך 07/04 פיגוע ירי סמוך לישוב חמרה בבקעת הירדן.


המחבלים שחוסלו.

עם התרחשות הפיגוע החל מאמץ מודיעיני ומבצעי משמעותי של שב"כ וצה"ל אשר הוביל לאיתור דירת המסתור בקסבה בשכם.

בעקבות מידע מודיעיני ממוקד של שב"כ, לפנות בוקר פשטו לוחמי שב"כ, ימ"מ וצה"ל על הדירה ובחילופי האש נהרגו 2 המחבלים הרוצחים.

בנוסף, נהרג אברהים חורה, סייען בכיר של המבוקשים. בדירת המבוקשים אותרו 2 רובי M16 וקלצ׳ניקוב.

על פי מקורות ערביים, חיסול השלושה הבוקר בוצע באמצעות כטב"מ מתאבד.


כלב של לוחמי הימ"מ נהרג במהלך סריקות בתוך הדירה בה התבצרו המחבלים בשכם:

הציל את חיי הלוחמים בגופו: כלב הימ"מ ״ג׳אנגו״ נהרג בפעילות בשכם

"כוחות הביטחון ימשיכו לפעול בנחישות לסיכול כל איום טרור המופנה כנגד אזרחים וחיילי צה"ל," נמסר.

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן: ״היחידות המיוחדות והפלוגות של משמר הגבול בהן גם הימ״מ – היחידה הלאומית ללוחמה בטרור פועלות מדי יום בעומק השטח אל מול מחבלים המבקשים לפגע באזרחים ובכוחות הבטחון.

גם הבוקר פעלה יחידת הימ״מ יחד עם כוחות מג״ב, שב״כ וצה״ל וחיסלו את חוליית המחבלים שביצעה את פיגוע הירי בתאריך 07.04.23 בבקעת הירדן בו נרצחו לאה, מאיה ורינה די ז״ל.

לוחמי הימ״מ – היחידה הלאומית ללוחמה בטרור של משמר הגבול בשיתוף פעולה עם כוחות מיוחדים נוספים של מג״ב של צה״ל ושל שירות הבטחון הכללי, ימשיכו לפעול בנחישות ובמקצועיות בכל זמן ובכל מקום כנגד כל מי שפוגע באזרחינו ומבקשי רעתנו.״

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הבוקר באנו חשבון עם רוצחי לוסי, מאיה ורינה די זכרונן לברכה. המסר שלנו לאלה שפגעו בנו, ולמי שמנסים לפגוע בנו, יקח יום, שבוע או חודש – היו בטוחים שנבוא אתכם חשבון. אין זה משנה היכן תנסו להסתתר – נמצא אתכם. מי שפוגע בנו – דמו בראשו. אני מבקש להודות לגופי הביטחון וללוחמינו האמיצים שפעלו לילות כימים כדי לבוא חשבון עם המרצחים".

שר הביטחון יואב גלנט: "הערכה רבה לכוחות הביטחון על חיסול חוליית המחבלים שביצעה את הפיגוע הנתעב בחמרה בו נרצחו האם לוסי ובנותיה מאיה ורינה די. כפי שהבטחתי לליאו, אב המשפחה, ידה הארוכה של מערכת הביטחון תגיע לכל מחבל."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: