מה גרם לג'יהאד האיסלמי ולחמאס להיגרר להסלמה?

חאדר עדנאן, בן 45, בכיר בג׳יהאד האיסלאמי שמת אמש (ג) בבית המעצר ניצן, הוא פעיל ותיק בארגון, ואף קידם את נושא שביתות הרעב אצל האסירים הבטחוניים.

חאדר נאסר 13 פעמים וישב בבתי הכלא בארץ, בחלקם שבת רעב וסירב לקבלת טיפול רפואי ואף שיבוצעו בו בדיקות רפואיות.


חאדר עם מחבלי הגא"פ בג'נין

עדנאן נחשב "המוח" מאחורי תכנון פעולות טרור רבות של הארגון, אשר התרכזו באזור איו"ש ושיא פעילותו בשנת 2015 בעת טרור הסכינאות, עד שנעצר ושבת רעב במשך 56 ימים במחאה על המעצר המנהלי בו שהה ובדרישה שלא להכניסו שוב למעצרים מנהליים.

הבוקר חאדר מת בתאו לאחר ששבת רעב זמן ממושך, לאחר שיצאה הודעה על מותו הפלגים בעזה של הגא"פ החלו להשתולל ושיגרו מטחי רקטות לעבר עוטף עזה.

לאחר שצה"ל הגיב בשעות הצהריים דרך ירי ארטילרי מטנקים לעבר עמדות תצפית, העזתים בחרו להגיב ולשגר לעבר ישראל רקטות נוספות – מה שגרם לחיל האוויר לתקוף מתקני גא"פ ברצועה.

עם כניסת מטוסי הקרב לשטח רצועת עזה, חמאס הצטרפו לגא"פ וירו טילי נ"מ על המטוסים ואף שיגרו רקטות לעבר עוטף עזה, שדרות, מערב הנגב ודרום אשקלון.


במד"א דיווחו על שני פצועים קל לאחר שנפלו בעת הליכתם לחדר מוגן.

בסבב האחרון כלל הרקטות והטילים ששוגרו יורטו/נפלו בשטח פתוח.

דובר חמאס חאזם קאסם, הצהיר לתקשורת הערבית: "התוקפנות הברברית נגד רצועת עזה לא תשבור את סלע האיתנות וההתנגדות ההרואית של עמנו, ונמשיך להגן על עמנו למרות פשעי הכיבוש. ההפצצה הציונית על עזה היא הסלמה חדשה לאחר פשע הכיבוש וחיסול השיח' חאדר עדנאן השבוי. אנו מצדיעים ללוחמי גדודי אל-קסאם, כאשר ההגנה האווירית שלנו התעמת עם מטוסי הכיבוש שהפציצו את עזה."

תיעודים מהתקיפה:


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: