עדות הפצוע בפיגוע הירי בשומרון: "זה היה יכול להיגמר אחרת"

בעדות מבית החולים משחזר הפצוע רן רוזן שנפגע מרסיסים את רגעי האימה, "זה מטורף אתה מיד קולט אדם מרסס אותך במרחק 50 מטרים ממך. צריך להחזיר כאן את הבטחון" ראש המועצה יוסי דגן, קרא להחזיר מידית את המחסום במקום: "פתיחת מחסום שופה, היא הפקרות ביטחונית.

"הכתובת הייתה על הקיר": פצוע בפיגוע ירי בשומרון – כוחותינו פתחו בסריקות

הבוקר (ג'), כמה דקות לפני השעה 8:00 אירע פיגוע ירי לעבר רכב ישראלי שנסע סמוך ליישוב אבני חפץ שבשומרון, שבנס הסתיים בפצוע קל בלבד. מתחקור ראשוני עולה כי המחבל יצא מרכב ופתח בירי לעבר שלושה כלי רכב במקום, שנגמר עם פצוע קל בראשו ושתי נפגעות חרדה. נהגת רכב אחד הצליחה לברוח מהמקום והיא זו שהעבירה דיווח למוקד על הפיגוע. שני רכבים נקלעו לפקק תנועה וגם הם נפגעו מירי. חלון אחד הרכבים נופץ מהירי והנהג נפצע באורח קל וטופל על ידי מד״א. הפיגוע התקיים זמן קצר לאחר הסרת מחסום שופה, ממנו כנראה הגיע המחבל.


הפצוע בפיגוע, רן רוזן תושב הישוב אבני חפץ, שנפגע מרסיסים, כשאחד מהם פגע מעל עינו השמאלית, משחזר את רגעי האימה, "יצאתי לעבודה בעשרה לשמונה בבוקר מהיישוב אבני חפץ, 100 מטר אחרי העיקול ביציאה מהיישוב בכפר שופה, האטתי את בפנייה ואני קולט מחבל מרסס אותי". עוד מתאר הפצוע כי הוא, "רואה את הרשף יוצא מהקנה של הנשק, אני שומע את הפגיעות ברכב חטפתי רסיסים. סובבתי את ההגה ונתתי גז כדי להתרחק מהאש, צפצפתי כדי שלא יגיעו רכבים אחרים, ומיד התקשרתי לזוגתי ולמשטרה".

הפצוע המשיך לתאר בתחושותיו האישיות והביטחוניות על עצם קיומו של פיגוע מסוכן שכזה, "זה מטורף אתה מיד קולט אדם מרסס אותך במרחק 50 מטרים ממך, ממש עומד ושומעים את הפגיעות באוטו מכל הצדדים. נס גדול שהפגיעה של הרסיס החמיצה רק בקצת את העין שלי, זה היה יכול להיגמר אחרת". בעודותו הוא מסכים כי, "המצב הביטחוני הוא משוגע, ואני מבין שזה קורה כל הזמן, יש תחושת חוסר ביטחון בכבישים, זה מטורף".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן התריע מפני המחדל של הסרת המחסום במקום שאפשר למחבל להגיע עם נשק באין מפריע ולרסס תושבים: "לשמוע ולא להאמין. אבל לצערנו הבחירה להסיר את המחסומים היא פשוט כתובת על הקיר. על אף התרעתי ואזהרותיי וניסיון העבר שפתיחת המחסום הזה, מחסום שופה, בציר הכניסה לאבני חפץ היא הפקרות ביטחונית מהמעלה הראשונה, לא פעלו בהתאם. האירוע הזה היום שנגמר בנס עם פצוע קל בראשו ושתי נפגעות חרדה היה עלול להיגמר ב 3 הרוגים. אני דורש מהממשלה להחזיר באופן מיידי את המחסום הזה לפעילות, לסגור את המחסום הביטחוני הזה, כי הפתיחה שלו הייתה חרפה. אם המחסום הזה יישאר פתוח זה חטא על פשע".

צפו בדבריו:


(בתמונה: ראש מועצת שומרון עם רן רוזן הפצוע בפיגוע. קרדיט: סרגיי קמשב).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: