"הכתובת הייתה על הקיר": פצוע בפיגוע ירי בשומרון – כוחותינו פתחו בסריקות

מחבל יצא לפני זמן קצר מרכב בצומת שופה סמוך לאבני חפץ בשומרון וביצע ירי לעבר 3 רכבים, הנהגים המשיכו בנסיעה עד למעבר תאנים שם תוחקרו ע"י כוהב"ט ואותרו פגיעות ברכב 1. בן 39 נפצע קל מרסיסי זכוכית ופונה לבית החולים לניאדו.

מדובר צה"ל נמסר: "מחבל פתח בירי לעבר רכבים ישראליים שנסעו בצומת מאיה סמוך ליישוב אבני חפץ שבחטיבת מנשה. נגרם נזק לשני רכבים. בנוסף, אזרח ישראלי נפצע כתוצאה מפגיעת רסיסי זכוכית ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. נמצאו תרמילים במרחב. כוחות צה"ל פתחו בסריקות אחר החשודים."


פגיעות הירי ברכב. ראש מועצת שומרון עם הפצוע בפיגוע. קרדיט: סרגיי קמשב.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגיב בחריפות לפיגוע הירי זה עתה בשומרון: "פתיחת מחסום שופה הפקרות בטחונית, הפיגוע היום הסתיים בנס, היה עלול להגמר ב 3 הרוגים. דורש לסגור את המחסום ולצאת במבצע צבאי".


"הכתובת הייתה על הקיר. אנחנו, התרענו, זעקנו, הוצאתי. אינספור מכתבים שפתיחת המחסום הזה, מחסום שופה, בציר הכניסה לאבני חפץ היא הפקרות ביטחונית מהמעלה הראשונה, היו כבר פיגועי ירי במקום הזה.

לצערי הרב כל פעם הממשלות היו סוגרות ופותחות את המחסום אחרי שהתקשורת הייתה מפסיקה לעסוק בזה, האירוע הזה היום שנגמר בנס עם פצוע קל בראשו ושתי נפגעות חרדה היה עלול להיגמר ב 3 הרוגים.


אני דורש מהממשלה להחזיר באופן מיידי את המחסום הזה לפעילות, לסגור את המחסום הביטחוני הזה, כי הפתיחה שלו הייתה חרפה. אם המחסום הזה יישאר פתוח זה חטא על פשע.

זה הפקרת החיים של התושבים ואני דורש מהממשלה להורות ל צה"ל להפוך סוף סוף את הדיסקט.

יש כאן חוליות שמסתובבות עם נשק.

יש כאן הסתה של ה'רשות הפלסטינית' הטרוריסטית של המחבל אבו מאזן ואנחנו ממשיכים, ממשיכים לפעול באותה דרך, שפעלנו עד עכשיו דרך שהביאה גל טרור.

אנחנו לא נסכים שהתושבים שלנו יסתובבו כמו ברווזים במטווח.

אני דורש מהממשלה לסגור את המחסום ולצאת למבצע צבאי כאן באזור טול כרם, נגד תשתיות הטרור של הרשות הפלסטינית".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: