ראש הכולל שעומד בראש ההכוונה הרוחנית של תכנית פרד"ס

"אפשר לצאת ולעבוד ולהישאר אברך, האנשים אצלנו לא מרגישים צורך לשנות כלום"

בראיון לחדשות 12 סיפר ראש הכולל הגאון רבי דניאל רייביןשליט"א על הייחודיות של עמיתי התכנית הבאים מליבת הציבור החרדי • בימים אלו מסתיימת ההרשמה למחזור הרביעי של התכנית היוקרתית שמאפשרת לחרדים לעבוד בגופי הביון והמודיעין של ישראל


"אפשר לצאת ולעבוד ולא להשתנות. אתה נשאר אותו דבר. תסתכל, מישהו שינה את הביגוד? הם לא מרגישים צורך. האנשים שלנו לא מחפשים כסף הם באים כי אם כבר לעבוד אז הם מעדיפים לעשות את זה במקום עם תחושת שליחות" כך השיב ראש הכולל, הגאון רבי דניאל רייבין שליט"א מירושלים, העומד בראש ההכוונה הרוחנית-תורנית של תכנית פרד"ס, המאפשרת לחרדים שיצאו לפרנס את משפחותיהם להיכנס ולעבוד בגופי הביון והמודיעין של ישראל, בתשובה לשאלת כתב חדשות 12 שהתעניין האם השילוב במקומות אלו אינו פוגע ברמת החרדיות.

הגר"ד רייבין שליט"א אף מוסר שיעור יומי בפתח כל יום לימודים במסגרת התכנית ולמשך שעה וחצי העוסק בהלכות פיקוח נפש, הלכות שרבים מהעמיתים בתכנית פרד"ס צפויים לפגוש מדי יום מולם כשהם בינם לבין קונם. על כן, מעבר להקניית הכלים והידע הנדרשים לעולמות המודיעין, שמים בפרד"ס דגש מיוחד על ההכשרה התורנית-הלכתית וממשיכים ללוות את העמית גם לאחר השתלבותו בתוך הגופים המסווגים.

מעבר ללימוד ההלכות הנדרשות מקדיש הגר"ד רייבין שליט"א זמן ומשאבים להכנת העמיתים בהיבט ההשקפתי מעשי לעבודה במקומות משולבים בין קודש לחול. להדרכה הנכונה על דרכו של בן תורה ויהודי חרדי להתמודד עם האתגרים שצפויים לעמוד לפתחו, אותם הוא יצלח בהצלחה מרובה בסייעתא דשמיא הודות להכוונה ולהכנה המקדימה, המעמיקה, בדרך התורה והיראה, אותה ספג בשנותיו בתכנית.

"אנחנו לא רוצים שהם ישתנו, אנחנו רוצים שהם ישארו כמו שהם" סיכם בראיון לכתבה שסיקרה את המיזם הייחודי, היו"ר והמייסד הרב משה קהן, בוגר ישיבות תפרח ומיר, שהקים את התכנית ועומד בראשה עד היום. גם מרואיינים מתוך הגופים שהופיעו בכתבה הדגישו את הפעולות והמאמצים בהם נוקטים בגופים כדי לאפשר סביבת עבודה ראויה ומותאמת לשומרי התורה והמצוות שיוכלו לתרום מיכולותיהם הייחודיות השוות הון רב ללא התפשרות על ערכי היהדות והתורה.

בימים אלו מסתיימת ההרשמה למסלול הרביעי של תכנית פרד"ס שמאחוריה כבר שלושה מסלולים עם עשרות רבות של עמיתים ובוגרים, שחלקם כבר עובדים בתוך הגופים הנחשקים והיוקרתיים וחלקם עמוק בתוך הלימודים המאתגרים והמרתקים לקראת תחילת ההשמה בקרוב.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: