השרה להגנת הסביבה בבנימין: "מפגעי סביבה חמורים – באנו לשנות"

השרה עידית סילמן הגיעה לסיור מקצועי בבנימין עם ראש המועצה ישראל גנץ. סילמן: "אתרים מזהמים רבים. דרוש טיפול מערכתי"

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן הגיעה לסיור ולפגישת עבודה בבנימין בנושאים שבתחום משרדה.

ראש המועצה ישראל גנץ הציג בפני השרה מפגעי סביבה רבים בשטח. הם ביקרו סמוך לאתרי פסולת ואתרי שריפות פסולת פעילים.


בסיור עלתה סוגיית זיהום הנחלים בדגש על ואדי קלט. בכפר אדומים הוצגה לשרה סילמן דרך הגישה הנדרשת להסדרת המקום.

השרה ציינה כי המשרד עובד על תוכנית מסודרת ורחבה על מנת לשדרג משמעותית את שמורות הטבע ואתרי המורשת בבנימין, כמו גם דאגה לשמורות הטבע עין קלט ועין פרת ואתרים נוספים.

בתצפית מהיישוב מגרון, צפתה סילמן במזבלה הבלתי חוקית שמפעילים ערביי האזור ומהווה מטרד אדיר של זיהום אוויר ומשאבי טבע. גנץ פרס בפני סילמן את הדו"ח שהפיקה המועצה ומצביע על למעלה מ-60 אתרי פסולות פעילים מדי יום במרחב בנימין.

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן אמרה כי "אתרי הפסולת הבלתי חוקיים שיש ביהודה ושומרון משפיעים על החיים של כולנו. תפקידנו כממשלה לשמור על הסביבה ועל בריאות התושבים. אנחנו שותפים יחד עם המנהל האזרחי ומשרד הביטחון בניסיון לטפל בדברים האלה. המרחב הזה מאתגר מאד ונצטרך שיתופי פעולה ממשלתיים. בימים אלה מקדם המשרד בהובלתי החלטת ממשלה בנושא זיהום אוויר ופסולת המשפיעים על האוכלוסיה הישראלית והערבית".

עוד הוסיפה השרה כי "האתגרים שאנשי ההתיישבות מתמודדים איתם בתחום הסביבה אינם פשוטים. אנו נסייע ככל שניתן ויחד עם המועצה נמנף את המגוון האדיר והנכסים במרחב, אני מברכת את ראש המועצה ישראל גנץ שלא מרפה מהטיפול בנושא".


במסגרת הסיור פגשה השרה פעילי סביבה תושבי היישובים שסיפרו על המצוקות שמקשות על חיי היומיום ועל ההשלכות הבריאותיות.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ הודה לשרה סילמן: "מצאנו שרה קשובה ואכפתית שבאה לשנות. השמענו את הזעקה היומיומית של התושבים ושל האדמה. אני מאמין ומקווה כי יכולתה של השרה לעבוד בשיתופי פעולה ולרתום את הכוחות השונים כולל את המנהל האזרחי, יביאו לשיפור בתחום הסביבה באזור".


צילום: מועצה אזורית בנימין.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: