מפגן ענק בעד הרפורמה המשפטית: כ-600,000 מפגינים בירושלים

לקראת החזרה למושב הקיץ והמבוי הסתום בשיחות בבית הנשיא הגיעו הערב כ -600,000 מפגינים לירושלים וקראו "הרפורמה המשפטית חייבת לעבור במושב הקיץ הקרוב". ח"כ בוארון "יצאנו לדרך חדשה ולא נפסיק אותה עד שנחזיר את החירות לעם ישראל". השר לוין בהפגנה: "אני אעשה כל שביכולתי להעביר את הרפורמה המשפטית"

כ-600,000 מפגינים מכל רחבי הארץ השתתפו הערב (חמישי) בעצרת ענק לתמיכה ברפורמה המשפטית תחת הכותרת "העם דורש רפורמה משפטית" שנערכה מול משכן הכנסת בירושלים. הההפגנה מתקיימת על רקע המגעים לפשרה בבית הנשיא שאינם מתקדמים וחזרתה של הכנסת למושב הקיץ בשבוע הבא. גורם במשטרה אומר כי מדובר בהפגנה הגדולה ביותר שהתקיימה בירושלים בחודשים האחרונים.

את הפגנת הענק יזמו ח"כ אביחי בוארון מהליכוד, וברל'ה קרומבי העומד בראש תנועת תקומה 2023 יחד עם תנועת 'אם תרצו' ושורת ארגונים נוספים. ח"כ בוארון וקרומבי הבטיחו כי תנועת תקומה 2023 תמשיך לפעול, וכי הפגנת המיליון היום היא רק ההתחלה.

בהפגנה השתתפו עשרות חברי כנסת מכל סיעות הקואליציה: שמחה רוטמן, קטי שטרית, טלי גוטליב, משה סעדה, חנוך מילבצקי, אריאל קלנר, אוהד טל, משה סלומון, לימור סון הר מלך, מיכל וולדיגר, אופיר כץ, אביחי בוארון, ניסים ואטורי, צבי סוכות, קטי שטרית, שלום דנינו, אתי עטיה, דן אילוז, צגה מלקו, עמית הלוי, אלמוג כהן, יצחק קרויזר.

בנוסף נכחו בהפגנה רבים משרי הממשלה: יריב לוין, ישראל כ"ץ, בצלאל סמוטריץ', דודי אמסלם, איתמר בן גביר, גלית דיסטל, מיקי זוהר, עמיחי אליהו, עידית סילמן, אורית סטרוק, אופיר סופר, ושלמה קרעי יחד עם עשרות רבנים ואישי ציבור.

שר המשפטים לוין אמר בעצרת: "הערב הזה הוא ערב של זעקה גדולה. העם הצביע בעד רפורמה משפטית. נבחרנו עם 64 מנדטים. לא מערכת משפט של צד אחד, לא בית משפט מורם מהעם. ידידי היקרים, מאז שהצגתי את הרפורמה התרחש שינוי. רבים מבינים את הצורך בשינוי. אנחנו רוצים בית משפט של כולם, ימין ושמאל. אנחנו רוצים בית משפט שדואג לקשישה בדרום תל אביב, ולא למסתננים שמתעללים בה, בית משפט שמגן על חייהם של חיילי צה"ל ולא על חייהם של הפלסטינים".

"אני רואה את המראות האלה של המונים מכל רחבי הארץ. אני מתמודד בחודשים האחרונות עם התקפות קשות, ואני חייב לומר לכם שזה רק מחזק אותי. כל יום שעובר רק מוכיח כמה צריך את הרפורמה הזאת. אני אעשה כל שביכולתי להעביר את הרפורמה המשפטית. האמת שלנו חזקה והיא תנצח את האטימות של בית המשפט העליון".


שר האוצר סמוטריץ' אמר: "העם רוצה רפורמה משפטית והוא יקבל רפורמה משפטית. אנחנו לא נוותר להפוך את מדינת ישראל למקום שטוב לחיות בו. לא נוותר על הדמוקרטיה הישראלית. לא נוותר על המדינה האהובה שלנו. לא נוותר על צה"ל. לא נסכים לסרבנות. נמשיך לבנות ולהיבנות. נבנה את ההתיישבות, את הציונות. נחזק את הפריפריה. נשיב את האמונה בצדקת הדרך. נבנה את מדינת ישראל".

השר לביטחון לאומי בן גביר אמר: "חשוב שנזכור שזה קומץ קטן ואסור לתת להם לגנוב את ההצגה. אסור לנו להישבר, אסור לנו להיכנע, צריך ללכת עם האמת שלנו, עם ההחלטות שלו. כן לחבק את כל עם ישראל – אבל להיות נחושים. רוצים למשול מלא מלא – רפורמה עכשיו".

השר דודי אמסלם אמר: "להם יש צבא שלם, ולנו יש רוב בכנסת. יש להם טייסים – רק חסר להם דבר אחד, פתקים בקלפי. מדינת ישראל היא לא דמוקרטיה, יש כאן אליטה שהם מנהלים את מדינת ישראל ויושבים על כל השיברים. זאת פעם ראשונה שאנחנו רוצים לשלוט ולממש את הכוח שעם ישראל נתן לנו. אני רוצה לומר לשמאל – תספרו ארבע שנים לפחות, אנחנו נהיה בשלטון בדיוק כמו שהעם בחר".

ח"כ שמחה רוטמן, יו"ר ועדת חוקה אמר: "העם אומר לנו שאסור לוותר. זאת הזדמנות עכשיו שתהיה לארבע שנים. הדרך לא כל כך ארוכה. זה לא סוד שתיקון מערכת המשפט זאת משימת חיי ואני מטפל בה כל היום. זה הנושא של נשמת אפו של המחנה הלאומי ואם נוותר עכשיו, נוותר עוד ועוד, אסור לוותר".

ברל'ה קרומבי מיוזמי העצרת אמר: "שאלו אותנו הרבה אנשים למה קראנו לעצרת הזאת אזרחים סוג ב' – זה באקדמיה, בתרבות, בדו"צ. אזרחים סוג ב' זה אזרחים שהולכים לקלפי ובוחרים בבחירות דמוקרטיות וקבוצה קטנה לוקחת להם את הבחירות. אזרחים סוג ב' זה מתנחלים מעמונה, מגרון, גבעת אסף ותשעה בתים מעופרה שבג"צ הורה להרוס, אבל הותיר בניה לא חוקית של פלסטינים".

"רק אתמול חגגנו את חג התקומה של עם ישראל. כולם התפללו לדור שלנו לראות מדינה יהודית. אנחנו לא מוכנים לוותר על המדינה היהודית והדמוקרטית שיש לנו. אבל ש 15 שופטים מחליטים בניגוד לעמדת העם – זאת לא דמוקרטיה. אני קורא מכאן לראש הממשלה, לשר המשפטים, ליו"ר וועדת החוקה, ולראשי הקואליציה יש לכם מאיתנו מנדט מלא להכביר את הרפורמה. יש לכם מאיתנו מנדט מלא להידברות – יש לנו את הזמן. העיקר שבמושב הקיץ הקרוב יתחילו השינויים במערכת המשפט".

ח"כ אביחי בוארון מיוזמי העצרת אמר: "פתאום קם עם ואומר 'הנני כאן', פתאום קם עם ואומר לשמאל 'לא תנצחו אותי, לא מנצחים אותי כל כך מהר. פתאום קמים אנשים נשים וטף ואומרים לא תגנבו לנו את הבחירות. יש לנו חלום שהחברה בישראל תראה בחרדים נכס ולא נטל, יש לנו חלום שתלמידי הישיבות יהיו מחזיקי התורה, שחקלאים ומתנחלים יהיו החלוצים של הדור הזה. יש לנו חלום, חלום הזוי, שבישראל יהיה מערכת משפטית הגונה בישראל. שהממשלה מחליטה – וההחלטות שלה מתבצעות. לפני שלושים שנה, ההגמוניה בישראל ראתה שהיא לא יכולה לנצח אותנו בבחירות אז היא שאפה את הכוח שלה מבית המשפט העליון ומהפקידות. היום אנחנו יוצאים לדרך חדשה כדי להחזיר את זה לעם. אנחנו נשבעים לילדים שלנו, יצאנו לדרך חדשה ולא נפסיק אותה עד שנחזיר את החירות לעם ישראל".

מתן פלג יו"ר תנועת אם תרצו אמר: "כל העם רוצה רפורמה משפטית כדי להבטיח פה מדינה יהודית. העם דורש מדינה יהודית. העם דורש רפורמה משפטית ושאף אחד מאיתנו לא יחשוש. לא ניתן לאליטה לטעת בנו ספק. מדינת ישראל היא משכן של אור ונחנו נשמור על המשכן הזה למען ילדינו, עם ישראל חי".


קרדיט צילומים: איתמר כהן – חדשות כל העולם
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: