ניסיון פיגוע סמוך לאריאל: מחבל ניסה לדרוס, שלף סכין – וחוסל

ניסיון פיגוע דריסה ודקירה בצומת גיתי אבישר סמוך לאריאל – מחבל חוסל. מפרטים ראשונים עולה כי המחבל ניסה לבצע דריסה בטרמפיאדה וככל הנראה פגע ברכב ערבי ופצע את הנהג קל, המחבל יצא מהרכב, שלף סכין לעבר שוטר – ונורה למוות ע"י חייל. יש נפגעת חרדה.

תיעוד רגע ניסיון הדקירה.

המחבל 'אחמד טהא' בן 39 מבידיה. איש צבא שעבד בשירות הבטחון הלאומי ברשות.


מדובר צה"ל נמסר: "התקבל דיווח על נסיון דריסה סמוך לצומת גיתי אבישר שבחטיבת אפרים. מחבל הגיע ברכב לצומת גיתי אבישר שבחטיבת אפרים, סטה לנתיב הנגדי וניסה לדרוס אזרחים ואנשי ביטחון שהיו בצומת. לאחר מכן יצא המחבל מרכבו כשברשותו סכין וניסה לדקור שוטר. לוחמי צה"ל שפעלו במקום ירו לעברו וניטרלו אותו, אין נפגעים."

הסכין של המחבל.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בירך את החיילים על פעולתם הנחושה והמהירה שהצילה חיים ואמר: "היום הזה היה יכול להסתיים לגמרי אחרת. כחוט השערה היה בינינו לבין משפחה נוספת שהייתה נאלצת להצטרף למשפחת השכול. אנחנו מודים לחיילים הגיבורים על פעולתם הנחושה שהצילה חיים, אולם אנחנו לא יכולים להמשיך להסתמך על הנס. אני קורא לממשלה להורות לצה"ל, להגביר את ההרתעה. ולצאת באופן מיידי לפני שיהיה מאוחר, למבצע התקפי להרס תשתיות הטרור של "הרשות הפלסטינית". הפעולות הכירורגיות שנעשות ב'רשות הפלסטינית' הרצחנית לא מספיקות. הגיעה השעה לעלות מדרגה ולצאת למבצע התקפי למיגור הטרור".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: