ראש השב"כ במסר לאויבנו: "לא הייתי ממליץ לבנות על פילוג בעם"

היום, יום הזיכרון תשפ"ג, התקיים במטה שירות הביטחון הכללי טקס יום הזיכרון לחללי השירות, חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

הטקס התקיים במעמד המשפחות השכולות, ראשי השב״כ לשעבר, חברות וחברי מטה שב״כ ועובדות ועובדי הארגון.


ראש השב"כ, רונן בר, בטקס יום הזיכרון שהתקיים היום במטה השב"כ:

״יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה הוא יום לאומי. המספרים, בתי הקברות המלאים והתחושה הכבדה של המחיר העצום. מדינת ישראל עוצרת, מתאבלת וזוכרת כמה היא חבה לנופליה. ״במותם ציוו לנו את החיים״.

בשב״כ, יום הזיכרון מקבל משמעות נוספת – כובד האחריות מקבל מימד נוסף. החתירה היום יומית לכך שעמודת שמות הנופלים האינסופית תיעצר – מוטלת עלינו. והיא מחייבת אותנו לערנות, ליוזמה, להתקפיות ולמצוינות. בשירות, התרגום של המשפט ״במותם ציוו לנו את החיים״ הוא ״בנופלם העבירו לנו את המשמרת״.

וזו אכן משמרת מורכבת: מחלוקות קשות מאוד מבית, התפתחות של איומים חדשים מבחוץ, תחושה של התלכדות זירות והתגברות האתגרים. אבל זו היא גם התקופה שבה השירות נמצא במיטבו. הנבחרת שנמצאת כאן – נשות ואנשי המודיעין, הטכנולוגיה, הסיוע, המשפטנים, הרכזים, החוקרים, הלוחמים ואנשי האבטחה, כאילו נולדו למציאות הזו. והם עושים את זה מתוך תחושת שליחות, אהבת המדינה, כמגן ולא ייראה.


לכל אלו מחוץ, אשר מייחלים להתרחבות השסע מבית ואפילו מנסים לסייע בכך ובוחנים אותנו בפעולות טרור, בהסתה ובירי תלול מסלול, לא הייתי ממליץ לבנות על כך ולא הייתי ממליץ לאתגר את הנבחרת. הם יפגשו בה במחנות שלהם, בבתים שלהם ובשרתים שלהם.

בזכות המורשת שהשאירו לנו הנופלים, בזכות הרעות, בצדקת הדרך, מערכת הביטחון הייתה ותיוותר אגרוף קפוץ ודרוך, שאינו שש אלי קרב אבל נכון אליו, ומוכן להכות בעוצמה בכל מקום אליו יידרש.

יהיה זכרם של חללי השירות וחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ברוך ונצור בלבנו לעד״.


קטע מדברי של ראש השב״כ רונן בר בטקס יום הזיכרון (קרדיט: תקשורת שב״כ) –
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: