צפו: תלמידי אורט באשקלון במחווה מרגשת למרים פרץ

תלמידי להקת הקפלרים, להקת בית הספר אורט אפרידר רונסון באשקלון, יזמו שיתוף פעולה ייחודי ומרגש עם מרים פרץ בו הם מבצעים את השיר ״שושנים עצובות״ בשילוב סיפורה של מרים על בניה ז״ל. הרעיון לשלב את מרים פרץ, כמו גם הפניה אליה – היו של התלמידים. לשמחתם, מרים הסכימה להשתתף בפרויקט המיוחד כפי שניתן לראות בקליפ של השיר:

השיר יבוצע בהופעה על במת בית הספר בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולחללי פעולות האיבה תוך כדי הקרנת סיפורה של מרים.
עידן גזית תלמיד יב׳ שיזם את הרעיון: ״היוזמה לפרויקט נבעה מהרצון שלי לכבד את זכר הנופלים ומשפחותיהם היקרות במיוחד ביום הזיכרון, אלה שהקריבו עצמם למען המדינה היקרה לנו מכל. בעיניי מרים וכל המשפחות השכולות הם סמל למסגרת הרוח הישראלית ומהווים סמל ומופת לנתינה, לעזרה לזולת ולאהבת הארץ. עבורי הפרויקט היה מאוד משמעותי, הוא הראה את ההתמודדות של מרים והבחירה בחיים, כפי ששומעים בסרטון מרים בחרה לתת לחיים שלה משמעות ולהמשיך לחיות "להיות מצבה חיה של רוחם", שני בניה אוריאל ואלירז זכרם לברכה ראו בשירות בצה"ל מצווה ושליחות.


יוחאי אליהו- תלמיד כיתה יב׳ מנהל ההפקה: ״הפרויקט עבורי היה, מלבד העוצמה הרגשית שלו, אבן דרך משמעותית בשייכות שלי לעם הזה, לארץ הזו. במהלך ההקלטות של מרים, שמחתי לגלות שמרים לא רצתה לקרוא מטקסט, אלא לדבר מהלב. מלבד הסיפור המצמרר אודות שני בניה ובעלה, הזכירה מרים ציטוטים שילדיה כתבו. שניהם, בלי יוצא מן הכלל, חיזקו עבורי את השייכות, את הרצון לשרת בתפקיד משמעותי בצה"ל, והכי חשוב, הקנו ערך מוסרי חשוב מאוד, של נתינה. "לתת מהכוח שלך, מהכסף שלך, למען משהו או מישהו שהוא לא אתה, והכי חשוב! אל תעשה את זה פעם אחת"״.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: