פיגוע בירושלים: 5 פצועים, בהם קשה, בפיגוע דריסה סמוך לשוק מחנה יהודה – המחבל חוסל

פיגוע דריסה בירושלים: היום (ב׳) בשעה 16:20 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על מספר הולכי רגל שנפגעו מרכב בפיגוע דריסה ברחוב כי"ח סמוך לשוק מחנה יהודה בירושלים.

תיעוד רגע חיסול המחבל.
https://all-world.news/vid-20230424-wa0402-mp4/
תיעוד רגע חיבול המחבל, צילום: דודו יערי

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים הדסה עין כרם ושערי צדק 5 פצועים, בהם גבר כבן 70 במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית, אישה כבת 30 במצב בינוני עם חבלות בגפיים ו-3 פצועים נוספים – גבר כבן 50, ושני גברים כבני 25 במצב קל.


בשיחה למוקד 101 של מד״א רגעים ספורים לאחר הפיגוע נשמע עובר אורח מספר על שאירע: "יש כאן פצועים מדריסה, אני נמצא ברחוב אגריפס ורואה כאן שלושה נפגעים. הרכב הפוגע נמצא כאן. אני רואה פה ארבעה פצועים, שניים בהכרה, אחד לא בהכרה. נטרלו את נהג הרכב הפוגע.״

תמונת המחבל.

אזרח שהיה עד למקרה ובסמוך למקום, ירה וניטרל את המחבל, ובהמשך מותו נקבע בזירה. המחבל, 'חתאם נגמה', ערבי תושב בית צפאפא בן 39.

צילום: זושא לוסטיג – חדשות כל העולם.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג׳מן, הגיע לזירה וקיים ההערכת מצב עם גורמי הפיקוד לאחר שקיבל סקירה אודות ממצאי הבדיקה והחקירה הראשוניים.


ראש הממשלה נתניהו מתעדכן כעת על פרטי האירוע בירושלים בדרך לטקס הזיכרון ביד לבנים.

ממשטרת ישראל נמסר: "היום (שני) בסביבות השעה 16:20 התקבל במשטרה דיווח על נהג רכב שפגע בהולכי רגל בצומת הרחובות אגריפס-כי"ח בירושלים וכוחות משטרה ומג"ב רבים ממחוז ירושלים הוזעקו למקום. מפרטים ראשוניים עולה כי המחבל, תושב בית צפאפא בשנות ה-30, הגיע בנסיעה ברחוב אגריפס לעבר הצומת, בה דרס מספר הולכי רגל. כתוצאה מכך נפגעו 5 בני אדם בדרגות פציעה שונות, אחד באורח קשה והיתר קל-בינוני (עפ״י גורמי רפואה). אזרח שהיה עד למקרה ובסמוך למקום, ירה וניטרל את המחבל, ובהמשך מותו נקבע בזירה. מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג׳מן, הגיע לזירה וקיים ההערכת מצב עם גורמי הפיקוד לאחר שקיבל סקירה אודות ממצאי הבדיקה והחקירה הראשוניים. בסיום הערכת המצב הטיל את החקירה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים בשיתוף גורמי ביטחון נוספים. כוחות המשטרה בזירה אוספים עדויות גם בשעה זאת ובין היתר נבדק הרכב על ידי בוחני תאונות הדרכים מחוז ירושלים, בדיקה ראשונית ששללה תקלה מכנית כלשהי ברכב."

צילום: אליסף כהן – חדשות כל העולם.

חובש רפואת חירום במד"א אלי ריימונד סיפר: "הייתי עם האופנוע של מד"א ברחוב יפו כשהתקבל הדיווח במוקד 101 של מד"א ובתוך שניות הגעתי למקום. במקום הייתה המולה רבה, ראיתי את חמשת הפצועים בסמוך לרכב כשאחד מהם מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית וארבעת הנפגעים הנוספים בהכרה. הענקנו להם טיפול רפואי והם פונו בניידות טיפול נמרץ לבתי החולים בירושלים."

צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

משה ארבליך ואליהו אברהם חובשי איחוד הצלה מסרו: "היינו בסמיכות למקום ונשמעו זעקות לסיוע לאחר שלדברי עוברי אורח חמישה הולכי והולכות רגל נפגעו מהרכב. הענקנו סיוע ראשוני בזירה לפצועים ולפצועות שבשלב זה מצבם מוגדר קשה, בינוני וקל. חלקם פונו באמבולנסים של איחוד הצלה. כמו כן הוענק סיוע בזירה למספר נפגעי חרדה עקב אופי האירוע".פראמדיק מד"א נדב טייב סיפר: "הייתה המולה גדולה והובילו אותנו לאישה בת 32 ששכבה על המדרכה כשהיא בהכרה מלאה וסובלת מחבלה מחבלה קשה ברגל. הענקנו לה טיפול רפואי שכלל טיפול תרופתי, חבישה וקיבועים של הרגל השבורה ופינינו אותה בדחיפות לבית החולים כשמצבה בינוני ויציב."פראמדיק מד"א איתי גיז סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 70 שוכב על הכביש בסמוך לרכב הפוגע כשהוא בהכרה מעורפלת. ביצענו בדיקה רפואית וראינו שהוא סובל מחבלות בראש ובגפיים העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים שערי צדק תוך המשך טיפול כשמצבו קשה ויציב."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: