תושבי כוכב השחר זועמים: "הצבא נכשל במשימת הבטחון באזור"

אחרי התקפות רבות של פורעים ערבים בכביש אלון שליד כוכב השחר קיימו נציגי היישוב אסיפת חירום במקום וקראו לצבא להתעשת. "תפקוד כושל".

מועצת החברים ומזכירות כוכב השחר קיימה אמש (א') אסיפת חברים בכניסה לכפר אל-מועייר הסמוך לדרך אלון, זאת כמחאה על התגברות אירועי הטרור האחרונים שיצאו מהכפר בתקופה האחרונה. בישיבה השתתף נציג המועצה האזורית בנימין רפול אנגל סגן ראש המועצה.

רק בשבוע האחרון הונחו על הכביש שני מטענים, ועמדות צה"ל הועלו באש ונשרפו, זאת ללא כל תגובה נראית לעין של צה"ל.


"לצערנו, מח"ט בנימין לא מביא את השקט" אמר שמאי ברקו, יו"ר מזכירות כוכב השחר, "התפקוד של החטיבה כושל ואינו מעניק לנו את הבטחון לנסוע בכביש בבטחה. אני קורא לשר הביטחון ולממשלת ישראל להתערב ולקחת אחריות – דין כביש אלון כדין נתיבי איילון. תנו לנו את הביטחון להגיע הביתה בשלום".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר: "המדיניות הנוכחית של 'הכלה' גרמה וגורמת להרמת הראש של הטרור הערבי. לצערנו אוייבנו באל-מועייר לא מקבלים מסר ברור שפגיעה ביהודים היא קו אדום שאין להתקרב אליו ומנסים לפגע בנו פעם אחר פעם. תפקיד הצבא ומערכת הביטחון לספק בטחון ולשם כך התפיסה הבטחונית חייבת להשתנות. אני מבקש לחזק את ידי תושבי כוכב השחר וכל יישובי הסביבה. אמשיך לעמוד בקשר מול כל הגורמים באזור ולדרוש את השבת הביטחון לאלתר".


קרדיט צילום: דוברות כוכב השחר
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: