לאחר יידוי מטענים: תושבים הפגינו בכביש אלון – מחבלים ירו לעברם

תושבים מיישובי האזור שהגיעו להפגין בכביש אלון במחאה על שורת פיגועי הטרור שהתרחשו השבוע על הציר, נתקלו בהתקפה ערבית של מאות מתפרעים מהכפר אל מועייר הסמוך שהחלו לצעוד לעבר המפגינים וליידות אבנים. במהלך ההתפרעות נורו לפחות 2 יריות מהכפר לעבר התושבים. "סיימנו להתפלל מנחה ופתאום כל הכפר יצא עלינו, המצב פה מטורף".

פיגוע ירי לעבר מפגינים בבנימין: עשרות תושבי הישובים הסמוכים לכביש אלון קיימו לפני כשעה הפגנה בצומת הכניסה לכפר אל מועייר, במחאה על שורת פיגועי הטרור שהתרחשו בתקופה האחרונה וכללו הטמנת מטעני חבלה שאך בנס לא גרמו לנפגעים בנפש.


במהלך ההפגנה בוצע לעבר המפגינים ירי מכיוון הכפר, ונפתחה כנגדם התפרעות ערבים שכללה מאות מתפרעים שיידו אבנים, הבעירו צמיגים וניסו לתקוף את קבוצת התושבים.

יהודה רחמים תושב כוכב השחר שהשתתף בהפגנה, סיפר: "הגעתי ביחד עם כמה עשרות תושבים כדי למחות על המצב המטורף שנהיה פה. רק ביממה האחרונה התרחשו כאן 2 פיגועים של מטעני חבלה. במהלך ההפגנה כשסיימנו בדיוק להתפלל מנחה, התחלנו לשמוע צעקות בערבית ופתאום ראינו מאות ערבים מתחילים לצעוד לכיווננו".

רחמים הוסיף וסיפר, כי "זה היה נראה כאילו כל הכפר יצא עלינו. הם התחילו לזרוק אבנים בעזרת קלע דוד ולהבעיר צמיגים והצבא פשוט לא עשה כלום. תושבים ניסו להדוף אותם בכוחות עצמם, אך פתאום בוצע לעברנו ירי מכיוון הבתים בכפר. רק דקות ארוכות אחרי תחילת ההתפרעות המטורפת הזאת הצבא התעורר והתחיל לירות רימוני גז – שגם הם עפו לכיווננו".

"זה עצוב ומפחיד לראות את זה. במשך חודשים שלמים צה"ל מתעלם מהטרור כאן ונוהג באדישות כלפיו, והיום ראינו את זה ממש מול העיניים. אפילו לא ניסו לחסל את המחבל שעמד בין הבתים וניסה לצלוף בנו, ובטח שלא ניסו לעצור את מאות המחבלים שיידו אבנים וניסו לתקוף אותנו. אם מישהו פה לא יתעורר, לא ירחק היום שנספור פה הרוגים", הוסיף רחמים.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: