"אונס זה רצח": עשרות הפגינו מול ביתו של שופט העליון ח'לאד כבוב

לאחר שהשופט ח'לאד כבוב אמר כי ערבי שאנס יהודייה ביצע את מעשיו "ללא אלימות משמעותית" כביכול והורה על בדיקת שחרורו, עשרות התאספו להפגנה מול ביתו של שופט העליון, ההפגנה אורגנה באופן ספונטני על ידי ארגון זכויות האדם בצלמו ואופשרה בזכות יובל דירליק, ראש מחלקת המדיניות וקשרי ממשל של הארגון, שאיתר את כתובת ביתו של כבוב ואף אימת את המידע שלו על ידי הגעה פיזית לביתו של השופט מספר שעות לפני ההפגנה. דירליק ביקש מכבוב כוס מים והאחרון נתן לו.

בהפגנה הגיעו חרדים, חילונים, ערבים, זקנים וילדים. כמו כן, חה"כ אלמוג כהן אף הוא הגיע להשתתף בהפגנה ואמר שאסור לפגוע בנשים וחובה לבדוק את פסיקותיו של השופט.


המפגינים הגיעו עם שלטים ועליהם הכיתוב: "כבוד השופט: אונס זה רצח", "כבוד השופט: האונס כן אלים", "לא ניתן לפגוע בנשים" ומחו על אמירתו המקוממת של השופט. במקום התפתח עימות פיזי בין אחד המפגינים לערבים תושבי המקום, המשטרה הגיעה והפרידה ביניהם.

שי גליק מנכ״ל בצלמו מסר: "השופט חאלד כבוב אינו ראוי לדון בשום תיק ובוודאי לא בתיקים של פגיעה מינית. מצער ומקומם ששדולת הנשים לא הצטרפו למחאה נגד השופט. זהו סיפורה של שפחה האמיתי.

יובל דירליק, ראש מחלקת המדיניות וקשרי הממשל של ארגון בצלמו מסר: "צדק אינו סלקטיבי, ואונס אינו סובייקטיבי. שתיקה לנוכח חוסר צדק היא רועשת כמו צעקה של קורבן. אונס ללא אלימות זה כמו הוריקן ללא רוח, זה רעידת אדמה ללא תנועת אדמה, זה צונאמי ללא גלים."קרדיט צילומים: בצלמו
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: