ביצע פיגוע וחזר לבית ספר – נעצר המחבל שירה ונמלט משמעון הצדיק

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת, לוחמי ימ"מ וצה״ל בהכוונה מודיעינית של השב"כ, פעלו הלילה (ד׳) בעיר שכם שבחטיבת שומרון, ועצרו תוך מספר דקות את החשוד בביצוע פיגוע הירי אתמול (ג') בו נפצעו שני אזרחים ישראליים.
המחבל קשר את עצמו לאירוע כבר בתחקור הראשוני. אין נפגעים לכוחותינו.


המחבל, 'איברהים זומאר' קטין בן 15 ותושב הכפר עסכר שבשכם, הועבר לחקירת שב״כ.

מחקירת הפיגוע עולה כי המחבל ברח מזירת הפיגוע ולפני שנעצר, שיתף בחשבונו את תיעוד הפיגוע:

מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי שיבח הבוקר את כוחות הבטחון בהם לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל שב״כ וצה״ל שנטלו חלק במצוד אחר המחבל שביצע את פיגוע הירי אתמול, בוקר יום השואה בירושלים, ופצע שני יהודים.

כזכור מיד אחרי הפיגוע הצליחו כוחות משטרה ומשמר הגבול לאתר את נשקו של המחבל סמוך לזירת הפיגוע.


המפכ״ל אמר הבוקר: ״הפעילות המהירה כבר בזירה תוך שילוב הזרועות שמוכח פעם אחר פעם כמנצח בין משטרת ישראל משמר הגבול שרות הבטחון הכללי וצה״ל הוביל למעצר מהיר של המחבל שביצע את אתמול את פיגוע הירי בשכונת שמעון הצדיק בירושלים. מהרגע הראשון שכוחות המשטרה ממחוז ירושלים ולוחמי משמר הגבול הוקפצו לזירת הפיגוע הפעלנו כוחות רבים ויחד עם מודיעין מדוייק הצלחנו לשים את היד על המחבל. יידע כל מחבל כי ידה הארוכה של מערכת הבטחון תגיע לכל מקום שאליו הוא יימלט ולכל מקום בו הסתתר. אני רוצה בהזדמנות הזו לציין לשבח את כוחות המשטרה ומשמר הגבול בירושלים שסיכלו בתקופת רמדאן 8 פיגועי טרור. המלחמה בטרור היא יום יומית וחוצה מחוזות ואנחנו כמשטרה עושים ונעשה הכל כדי לסכל כל התארגנות טרור וכל כוונה לפגוע באזרחים ובכוחות הבטחון. כעת אנחנו יחד עם שב״כ וצה״ל ממוקדים בלכידת המחבלים שביצעו את הפיגוע שבו נרצחו לוסי רינה ומאיה די ז״ל מהיישוב אפרת, וכמו שהבטחתי אתמול לאבי המשפחה לא נעצום עיין עד לכידת המחבלים״.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "מברך את כוחות המשטרה, לוחמי משמר הגבול וכלל כוחות הביטחון על תפיסת המחבל המתועב שביצע את הפיגוע בירושלים. אמרתי אתמול למפקדי המשטרה כי אנחנו סומכים עליהם שיביאו את המחבל השפל הזה מת או חי ואני שמח שהם עשו זאת תוך פחות מ-24 שעות. מדינת ישראל תגיע לכל המחבלים השפלים ותמצה איתם את הדין."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: