מתיישב העצור בשב"כ: הוטרדתי מינית ע"י החוקרים

מתיישב העצור מזה כחודש בשב"כ הוטרד מינית ע"י חוקרי השב"כ במהלך חקירתו. עורך דינו מארגון חוננו הגיש תלונה על האירוע. חוקר היחידה לבירור תלונות נחקרים (מבת"ן) גבה עדות מהמתיישב בתאו בבית המעצר על האירועים. עו"ד עדי קידר: "שב"כ עושה שימוש כוחני ופסול ביכולותיו".

חוקרי היחידה לבירור תלונות נחקרים (מבת"ן), פתחו בבדיקת תלונה של מתיישב אשר העיד כי הוטרד מינית ע"י חוקרי השב"כ. המתיישב נעצר לפני כחודש ומוחזק מאז בתנאים קשים במעצר. חוקר מטעם היחידה אף גבה עדות מהמתיישב בתאו בבית המעצר.

בדיקת האירוע מגיעה בעקבות תלונה למבת"ן אותה הגיש עורך דינו של המתיישב – עדי קידר מארגון חוננו. בתלונה מתאר עו"ד קידר את הפגיעות אותן עבר המתיישב: "מרשי, עצור בחקירת שב"כ במתקן השב"כ בבית המעצר שקמה באשקלון. מרשי אדם דתי, שומר תורה ומצוות, כבן 21. מרשי מלין על כך, שבוצעו כלפיו מספר אירועים חריגים במהלך ימי החקירות בידי חוקרי השב"כ. ביום ג' 14.3.23, נחקר מרשי בידי חוקרת, אשר הצמידה את פיה ללחייו מספר פעמים במהלך החקירה בצורה מטרידה ופוגענית, בניגוד לחוק. נציין כי מרשי אדם דתי, כך שמלבד ההטרדה שבדברים יש בהתנהלות זו פגיעה באמונתו ובאורח חייו".


"בנוסף, ביום ד' 15.3.23, נחקר מרשי במשך שעות ארוכות, במהלך החקירה, הכניס חוקר את רגליו בין ברכיו של מרשי באלימות וכן הניח החוקר את ידיו על רגליו של מרשי וליטף את ברכיו. בנוסף החוקר ירק על הנחקר מספר פעמים וכל זאת תוך שהוא אזוק בידיו ורגליו, מרשי תיאר כי הרוק פגע בלחייו. בימים לאחר מכן עבר מרשי מספר אירועים פוגעניים ובלתי חוקיים נוספים", תיאר קידר. כאמור, בעקבות הגשת התלונה ע"י עו"ד קידר פתחה יחידת מבת"ן בחקירה ואף גבתה עדות מהמתיישב.

עו"ד קידר מסר: "לצערנו השימוש בשיטות חקירה פסולות וכוחניות פסולה בהם עושה שימוש שב"כ בחקירות נמשך. אנו נמשיך להיאבק בתופעה בתקוה כי יערך השינוי המתבקש".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: