יורש העצר האיראני בכותל המערבי: "אני מברך את אנשי איראן וישראל"

יורש העצר האיראני ובנו של השאה רזא פהלווי, בירך בביקורו ברחבת הכותל המערבי: "לשלום, לחופש, לביטחון, כבוד האדם, לחיות ביחד. אני מברך את אנשי איראן וישראל".

ביוזמת שרת המודיעין, השרה גילה גמליאל, יורש העצר האיראני ובנו של השאה, רזא פהלווי ורעייתו, הגיעו הבוקר (ג) יום הזיכרון לשואה ולגבורה לביקור ברחבת הכותל המערבי.

את פניו קיבלו רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב, אשר הסבירו לו על חשיבות הכותל המערבי לעם היהודי לאורך הדורות ואת מציאות החיים בעיר ירושלים כעיר שמכבדת את חופש הפולחן לכלל הדתות.


בזמן הצפירה, יורש העצר האיראני עמד ברחבת הכותל לצד הדגל המרכזי יחד עם מאות מתפללים שנכחו במקום. רב הכותל המערבי נשא עימו פרק תהילים, ויחד הם התפללו לשלום האומות והעמים בין ישראל לאיראן.

יורש העצר התרגש מהביקור, וחתם בספר האורחים של הכותל: "לשלום, לחופש, לביטחון, כבוד האדם, לחיות ביחד. אני מברך את אנשי איראן וישראל." השרה גמליאל ציינה בפניו את ההתרגשות מביקור מסוג כזה דוקא כאן בכותל המערבי, שמהווה מסר של שלום ותקווה לעולם כולו. את הביקור סיימו בסיור במסלול החדש במנהרות הכותל המערבי.

כזכור, שרת המודיעין גילה גמליאל מארחת השבוע בישראל את יורש העצר האיראני רזא פהלווי, במטרה ליצור גשר בין ישראל לעם האיראני ולהביע התנגדות משותפת למשטר האייתולות. יורש העצר מקדם שיח בנושא מצב זכויות האדם באיראן ותומך בהנהגה דמוקרטית.

ביקורו נועד להביע סולידריות עם אזרחי ישראל לאור התקפות ארגוני הטרור הפועלים בחסות איראן, לחדש את הקשר בין העמים ולבנות מערכת יחסים כלכלית עם התמקדות בטכנולוגיות מים. כמו כן, יורש העצר הגיע במטרה לכבד את קורבנות השואה במסגרת אירועי יום הזיכרון ולהוקיע את האנטישמיות והכחשת השואה של משטר האייתולות.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: