לראשונה מאז הקורונה: משלחת של מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי תשתתף במצעד החיים ה-35

לראשונה מאז הקורונה: משלחת של מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי-אזרחי תשתתף במצעד החיים ה-35. בצעדה יניפו מתנדבי השירות הלאומי דגל ישראל חתום על ידי ניצולי שואה.

את המשלחת יוביל מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי ראובן פינסקי, שסבו השתתף בצעדת המוות: "כשסבי צעד החוצה מאושוויץ בצעדת המוות כשלגופו סמרטוטים, הוא לא חלם ששנים אחר כך בראש משלחת רשמית של מדינת אומר בקול גדול – עם ישראל חי"

צועדים לזכר ששת המיליונים: ביום השואה (שלישי, 18.4.23) תצעד משלחת מטעם רשות השירות הלאומי-אזרחי במצעד החיים בפולין. מתנדבי ומתנדבות השירות יצעדו לאורך 3.2 קילומטרים בין אושוויץ ובירקנאו, לאות זיכרון קורבנות השואה.


במשלחת ישתתפו מתנדבות ומתנדבי שירות לאומי-אזרחי, דתיים וחילונים, יהודים וערבים, אשר יצטרפו לאלפי צועדים מכל העולם במצעד החיים השנתי לציון יום הזיכרון לקורבנות השואה. במהלך השהות בפולין, המשלחת עתידה להגיע למחנות השמדה, גטאות ומקומות ציון חשובים לקהילות היהודיות.

בין הצועדים במשלחת תצעד מתנדבת השירות הלאומי הלל אביגזר, בת 19 מהישוב סנסנה, ותניף דגל ישראל עליו חתומים ניצולי שואה מהעיר אילת בה היא משרתת. הלל משרתת זו השנה השנייה בגרעין ״אל עמי״ דרך האגודה להתנדבות. במסגרת השירות היא מתנדבת בגן לחינוך מיוחד, בפרויקט "והדרת" המלווה קשישים בודדים, במועדון ניצולי השואה באילת ומתנדבת כחובשת רפואת חרום במד״א. את הרעיון להחתים את הניצולים היא יזמה בעצמה כאשר נבחרה לצאת למסע לפולין.

את המשלחת יוביל מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי ראובן פינסקי, דור שלישי לניצולי שואה, שיסגור מעגל מרגש עת יצעד באותו המקום בו צעד סבו בצעדות המוות הנוראות.
בכך, תונף רוח ההתנדבות, החמלה ועשייה למען האחר המיוצגת בעשיית השירות הלאומי-אזרחי ותסמל את הניצחון האמיתי על אותם הנאצים בימים חשוכים וחסרי חמלה.

מנכ"ל השירות הלאומי-אזרחי, ראובן פינסקי: "הרשות מייחסת חשיבות עליונה להוצאת משלחת של מתנדבות ומתנדבי השירות הלאומי-אזרחי למסע לפולין אשר יזכו לקחת חלק בשימור זיכרון השואה. משלחת המורכבת מצעירים ממגזרים שונים ומגוונים יש לה ערך מוסף משמעותי. השנה, בפרט, אני שמח על השתלבות משלחת השירות הלאומי-אזרחי במסגרת מצעד החיים. כאשר סבי אברהם זייפמן צעד החוצה מאושוויץ בצעדת המוות כשלגופו סמרטוטים והוא כעלה נידף ברוח, הוא לא חלם ששנים אחר כך בראש משלחת רשמית של מדינת ישראל יצעד נכדו בראש מורם עם דגל מדינה מתנוסס ואומר בקול גדול – עם ישראל חי".

ברשות השירות הלאומי משרתים כיום מעל ל-18,000 מתנדבים המהווים את פסיפס של החברה הישראלית. בשירות פועלים מתנדבים יהודים ובני מיעוטים, דתיים, חילוניים וחרדים, בנות ובנים, צעירים מרקע של סיכון ומצוקה וצעירים עם צרכים מיוחדים. מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי פועלים במגוון תחומים ותורמים לחיזוק חוסנה הלאומי-חברתי של החברה הישראלית- ברווחה, במוסדות חינוך, בתחומי הבריאות, הביטחון וביטחון הפנים.(קרדיט: לע"מ).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: