מרגש: 500 בני אדם רצו במקום בו נרצחה אסתר – נצחון החיים

כ-500 בני אדם, בהם בעלה וילדיה של אסתר, רצו במקום בו רצה אסתר בדרכה האחרונה במרוץ צפון השומרון EstheRun. ראש מועצת שומרון ובעלה של אסתר בנימין הורגן רצו חבוקים. בנימין: "מרגש – עם ישראל רץ כאן יחד לזכרה". ראש מועצת שומרון: "לרוץ במקום בו נרצחה אסתר – נצחון החיים"

כ-500 בני אדם השתתפו במירוץ צפון השומרון לזכרה של אסתר הורגן, ורצו במקום בו היא רצה בדרכה האחרונה.
המירוץ יצא מהמקום בו יצאה הורגן לפני שנתיים וחצי לרוץ – בית ספר טללי אורות בצפון השומרון, והמשיך ליער בו נרצחה.

הורגן, כזכור, נרצחה בפיגוע אכזרי לפני כשנתיים וחצי בזמן שעסקה בפעילות ספורטיבית ביער ריחן הסמוך לביתה שבצפון השומרון. הרצח זעזע את המדינה, והרצים ביקשו להעביר מסר – "לא נפסיק לרוץ". בעלה של אסתר בנימין הורגן וראש מועצת שומרון יוסי דגן רצו כשהם חבוקים. כזכור ראש מועצת שומרון הוא זה שלקח על עצמו להודיע להורגן על מות אשתו.


המירוץ, שנקרא "EsthRun", מתקיים מדי שנה מחדש ומתקיים בסיוע מחלקת הספורט במתנ"ס של מועצה איזורית שומרון בהפקת מרכז סיור ולימוד "בשבילנו" יחד עם מרתון ישראל, realtiming ומתנדבים רבים. בין מאות הרצים השתתפו גם ילדיה של הורגן ובעלה בנימין, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ומח"ט מנשה אל"מ אריק מויאל שהגיע למירוץ עם ילדיו.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן דיבר על דמותה המיוחדת של אסתר: "לרוץ במקום בו נרצחה אסתר זה ניצחון הרוח והוספת חיים. זו סגירת מעגל מצמררת אך גם מרגשת ומחזקת. לפני שנתיים וחצי רצה כאן אסתר, אמא, סבתא, רעיה, ואישה מופלאה שכולנו לומדים על דמותה המאירה. אסתר נפלה במערכה הכבדה על ארץ ישראל, על השומרון אל מול האויב הברברי, ההנצחה שלנו היא בסימן חיים, צמיחה, שמחה, בדיוק כפי שהיא היתה, בדיוק כפי שמוביל וממשיך בעלה היקר והגיבור בנימין הורגן יחד משפחתו המופלאה". דגן אמר למח"ט מנשה שהצטרף עם ילדיו למירוץ: "אנחנו מצדיעים לך על ההגנה על תושבי השומרון יום וליחה ומכאן על כל תושבי מדינת ישראל, אוהבים אותך, את חיילי צה"ל, משטרת ישראל, כיבוי אש וכל כוחות הבטחון"

בנימין הורגן, בעלה של אסתר הי"ד: "יש לנו כאן מאות משתתפים שרצו בשטח היפה הזה שמחבר אותנו לזכרה של אסתר. המירוץ עבר גם דרך מקום הרצח אבל אנחנו זוכרים אותו כמקום יפה, מקום מדהים של חיבור לטבע של חיבור לארץ ישראל לעם ישראל, שנה יתכנסו פה כל עם ישראל לרוץ ביחד גם לזכרה של אסתר אבל גם כדי להיות ביחד בתוך הטבע בצפון השומרון היפיפה ואנחנו מזמינים את כולם לבוא להשתתף במירוצים הבאים שיתרחשו בתקופה הזו כל שנה"

מיכאל חדד מנהל הדרכה "בשבילנו" ומפיק המירוץ: "צפון השומרון הוא חבל ארץ יפהפה וירוק, שהרצים מתוודעים אליו בריצה עממית, פוגשים בנופים במורשת באנשים הנפלאים הגרים במרחב צפון השומרון".


(קרדיט: רועי חדי).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: