ח"כ צבי סוכות: עכרימה צברי צריך לשבת במעצר כבר היום

בעקבות השתתפות השייח' הירושלמי בכנס מקוון לקראת יום ירושלים האיראני עם נסראללה והנייה – ח"כ סוכות הגיש תלונה על בגידה.

אמש (חמישי) נחשף שהמטיף של מסגד אל אקצה, השייח' עכרמה צברי השתתף בכנס מקוון עם ראשי "ציר ההתנגדות" לרגל יום ירושלים האיראני. באותו הכנס נכחו גם מזכ"ל החיזבללה חסן נסראללה, ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה ומזכ"ל החזית העממית טלאל נאג'י. יחד איתו בכנס השתתף גם הארכיבישוף מהכנסיה היוונית בירושלים, עטאללה חנה.

במהלך הכנס נשמעה תמיכה ברורה בטרור נגד ישראל, כך נסראללה בנאומו אמר: "ההסלמה של ההתנגדות הפלסטינית בגדה ובירושלים היא אחד הגורמים המכריעים החשובים ביותר במאבק הזה וגם הבלבול של הציוניים. יכולות ההתנגדות גברו ברצועת עזה והגדה כיום היא המגן של ירושלים – ההתקוממות הזו תימשך". דברים ברוח דומה אמר הנייה: "המסר של עמנו בירושלים, בגדה ובעזה היא שאנחנו ממשיכים בדרך ההתנגדות – יהיו אשר יהיו הקורבנות".


גם בשנה שעברה השתתף השייח צברי בכנס האיראני יחד עם מנהיגי חיזבאללה, חמאס והג'יאד האיסלאמי.

בעקבות הדברים, ח"כ צבי סוכות הגיש תלונה במשטרה כנגד השייח' המסית והארכיבישוף תומך הטרור, לפי חוק העונשין. התלונה כללה שני סעיפים: סעיף 9 לחוק העונשין קובע שהעושה מעשה בכוונה לסייע לאוייב במלחמתו כנד ישראל דינו מיתה או מאסר עולם, וסעיף 24 קובע שהמקיים ביודעין מגע עם סוכן זר דינו מאסר חמש עשרה שנה, ובסעיף ג שם הוגדר כי הגדרת סוכן זר הוא מי שנשלח מטעם מדינה זרה בין השאר לעשות מעשים העשויים לפגוע בביטחון ישראל.

ח"כ צבי סוכות מסר בתגובה: "זה פשוט לא ייתכן שמעודדי הטרור האלו מסתובבים חופשיים. החוק בעניין הזה ברור מאוד, ומצופה מפרקליט המדינה להורות למשטרה לפתוח בחקירה דחופה כדי לוודא שהאנשים האלו שמהווים סכנה לביטחון המדינה יקבלו את העונש המגיע להם. ימים אלו מתוחים מאוד ובעקבות חודש הרמאדן ויום ירושלים האיראני שחל מחר צריכים להכניס את צברי וחנה למעצר באופן מיידי כדי למנוע מהם להמשיך להמשיך את ההסתה הרצחנית. אני מתכנן להמשיך לעקוב מקרוב כדי לוודא שהחוק נאכף כנגד המסיתים".


(קרדיט תמונה – דוברות ח"כ צבי סוכות).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: