רצח בלוד: 'חמזה אבו גאנם', נורה למוות בכניסה לביתו – פורעים ניפצו את שמשת האמבולנס

'חמזה אבו גאנם', בן 25, נורה הבוקר למוות בכניסה לביתו רחוב בן יהודה בלוד, לאחר שחזר מתפילה במסגד. פורעים ניפצו את שימשת חלון האמבולנס שהגיע לסייע.

במוקד 100 התקבל לפנות בוקר דיווח בדבר אירוע ירי בלוד .

הקורבן תושב המקום כבן 25 נפצע באורח אנוש ופונה למרכז הרפואי אסף הרופא, ולאחר זמן קצר נקבע מותו.


המשטרה פתחה בסריקות אחר מבצעי העבירה, לצד איסוף ממצאים בזירה ע"י חוקרי המז"פ במסגרת חקירה שנפתחה.

קרדיט: דוברות המשטרה.

בזמן שצוות הנט"ן הכניס את הפצוע לחדר המיון, אלמונים ניפצו את שימשת חלון האמבולנס וגרמו להשבתתו. במד"א רואים בחומרה רבה אלימות כלפי צוותי ורכוש מד"א בזמן שמסייעים בהצלת חיים, ומצפים למיצוי הדין נגד מעשה האלימות.

מפקד מחוז מרכז ניצב אבי ביטון קיים הערכת מצב מיוחדת בה סקרו בפניו שוטרי מערך המודיעין והחקירות את נסיבות האירוע, תמונת המודיעין, הממצאים בשטח וכן פעולות חקירה נדרשות בהמשך.


מפקד המחוז הטיל את החקירה על היחידה המרכזית במחוז, כאשר כלל המערכים הרלוונטים יעמדו לרשות היחידה החוקרת.

בנוסף, הנחה על פריסה נרחבת בעיר והפעלת מפקדה משימתית מוגברת בעיר, תוך אחיזת שטח חזקה והעצמת האכיפה הממוקדת נגד מחוללי הפשיעה, בהתאם לאסטרטגיה ההתקפית של מחוז מרכז, למען שלום הציבור.

איסוף הממצאים נמשך תוך הפעלת כלל האמצעים והיכולות, לבחינת הרקע והנסיבות בחקירה המואצת.

פאראמדיק מד"א שניאור אופנר וחובש בכיר במד"א בני ג'וזף שטיפלו בזירה סיפרו: "כשהגענו למקום הייתה המולה והרבה אנשים מסביב, ראינו גבר כבן 25 שוכב על המדרכה עם פצעי ירי, הוא היה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה, מייד ביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות גם תוך כדי פינוי לבית החולים, שם נקבע מותו."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: