פיגוע משולב: מחבל דרס תיירים בטיילת – אזרח איטליה נהרג • תיעוד הדריסה והחיסול

ליל שבת בסביבות השעה 21:35 בלילה פיגוע משולב בתל אביב, לפי עדי ראייה המחבל ביצע דריסה בשתי זירות ופגע ב-7 בני אדם, מתוכם אזרח איטלקי נהרג ו-6 נפצעו (כולם תיירים).

תיעוד רגע הדריסה.

לאחר מכן המחבל יצא מהרכב וניסה לירות לעבר השוטרים, אך בשל מעצור בנשק הוא לא הצליח ונוטרל ע"י אחד השוטרים.


תיעוד רגע חיסול המחבל.

המחבל, יוסף אבו גאבר, תושב כפר קאסם בן 45,
ללא רקע ביטחוני קודם.

הנרצח בפיגוע הוא אלכסנדרו פאריני, בן 36 תושב רומא, שבאיטליה:

במד"א מעדכנים כי אמבולנסים פינו לבתי החולים איכילוב וולפסון 5 פצועים, בהם: 3 במצב בינוני – גבר בן 74, גבר בן 39 ונערה בת 17 ו-2 פצועים קל – גבר בן 54 ואישה בת 70. שני נפגעים נוספים שנפצעו באורח קל בפיגוע, גבר בן 31 ואישה בת 27 נמלטו מהזירה למלון סמוך, טופלו ע"י חובשים של מד"א ולא נזקקו לפינוי לבית החולים. כל הנפגעים בפיגוע תיירים מאירופה.


סה"כ בפיגוע הרצחני, הרוג בן 36 ו-7 פצועים, 3 בינוני ו-4 קל. כל הנפגעים בפיגוע תיירים מאירופה.

ממשטרת ישראל נמסר: "בשעה 21:35 רכב מסוג קיה נהוג ע"י תושב כפר קאסם בן 45, נסע מדרום לצפון על שביל האופניים בטיילת. במהלך הנסיעה פגע הנהג בשישה הולכי רגל, והתהפך במדשאה של גן צרלס קלור. קצין משטרה בדרגת פקד מתחנת לב ת"א ששהה בתחנת הדלק הסמוכה, שמע את ההתהפכות הרכב ורץ לעבר המדשאה עם פקחי יחידת סל"ע של עיריית ת"א. כאשר הגיעו אל הרכב, הבחינו בנהג מנסה להגיע לחפץ דמוי רובה שהיה עמו, ונטרלו אותו. כתוצאה מהדריסה, נקבע במקום מותו של נתין זר בן 36, ונפצעו באורח קל עוד חמישה ( 17, 70, 74, 49, 54) באורח קל וכן נפגעת הלם נוספת בת 18. נסיבות האירוע נחקרות ביחידה המרכזית של מחוז ת"א ושב"כ."

חובש בכיר במד"א יוסף כורדי שהיה ראשון במקום סיפר: "הגעתי למקום וראיתי רכב הפוך על הדשא כשלצידו שכבה נערה בת 17 בהכרה מלאה שסבלה מחבלות בראש, בבטן ובגפיים כתוצאה מפגיעת רכב. לאחר טיפול ראשוני במקום היא פונתה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבי"ח איכילוב כשמצבה בינוני. כ-200 מטר צפונה על הטיילת שכב גבר בן 36 מחוסר הכרה עם פגיעות בגופו. הוא היה ללא דופק וללא נשימה ולאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותו בשטח. כוחות גדולים נוספים של מד"א שהגיעו לזירה העניקו טיפול רפואי ל-4 נפגעים נוספים במצב בינוני וקל שנפגעו גם כן מהרכב."

פראמדיקית מד"א יעל אסייג וחובש רפואת חירום במד"א דור כהן סיפרו: "3 פצועים, בהם גבר בן 39 וזוג בשנות ה-70 שנפגעו מהרכב שכבו על המדרכה בסמוך לתחילת הטיילת כשהם בהכרה מלאה וסובלים מחבלות בראש ובגפיים. הענקנו להם טיפול רפואי שכלל חבישות ועצירת דימומים ופינינו אותם להמשך טיפול בבית החולים איכילוב כשמצבם של הגברים בינוני והאישה נפצעה באורח קל."

הפראמדיקים של מד"א רות רז ונעם ארבל סיפרו: "כשהגענו לזירת הפיגוע ראינו את הרכב ההפוך ונערה בת 17 שכבה על הדשא בסמוך כשהיא בהכרה וסובלת מחבלות בפלג גופה העליון. חובש בכיר כונן מד"א שהגיע ראשון למקום העניק לה טיפול רפואי ראשוני ואנחנו המשכנו את הבדיקות הרפואיות. הכנסנו אותה לניידת לטיפול נמרץ ופינינו אותה להמשך טיפול בבית החולים כשמצבה בינוני ויציב."

חובש רפואת חירום במד"א ירין מועלם סיפר: "סרקנו את האזור של חניון הטיילת והדולפינריום כששוטרים סימנו לי לעצור והביאו אלי גבר בן 54 בהכרה מלאה עם חבלות בראש ובגפיים כתוצאה מפגיעת הרכב. הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני ופיניתי אותו לבית החולים וולפסון כשמצבו קל. יחד איתו היה גם צעיר כבן 18 שהיה בזירת הפיגוע ולקה בחרדה."

חובש בכיר במד"א חי טקאטש שטיפל ב 2 הפצועים במלון סיפר: "קיבלנו במוקד 101 של מד"א דיווח על 2 נפגעים קל שנפגעו מהרכב בזמן הפיגוע ונמלטו מהזירה ללובי מלון סמוך. הם ישבו בכניסה כשהם בהכרה ונסערים וסובלים מחבלות בגפיים. הענקנו להם טיפול ראשוני במקום והם לא נזקקו לפינוי להמשך טיפול בבית החולים."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: